Napisz historyjkę o tym, jak spędziłeś czas dowolnego popołudnia (możesz trochę pofantazjować). Wykorzystaj przynajmniej 10 z podanych czasowników: zacząć. trzasnąć, wziąć, podjąć, przyjąć, odpocząć, ziewnąć, zamknąć, usnąć, ścisnąć, pisnąć, zająć. Czasowniki te użyj w 1. osobie liczby pojedynczej czasu przeszłego.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-20T20:48:26+02:00
przyjąć, odpocząć, ziewnąć, usnąć,

Pewnego dnia postanowiłam zająć się w końcu długo obiecywanym projektem z języka angielskiego. W końcu podjęłam się tego wyzwania.
Zaczęłam już szkicować plan, gdy zadzwonił telefon. Okazało się, że dzwoniła moja przyjaciółka Asia. Zaproponowała mi wyjście na zakupy. Od razu się zgodziłam. Zamknęłam już drzwi, ale przypomniał mi się ten nieszczęsny projekt z języka angielskiego. Musiałam odwołać wspólne wyjście na miasto.
Wzięłam właśnie słownik języka angielskiego, aby poszukać znaczenia pewnego wyrazu, gdy usłyszałam cichy szmer. Rozejrzałam się... i zobaczyłam szczura! Aż pisnęłam z przerażenia! Wskoczyłam na stół i ścisnęłam w panice słownik.
Wybiegłam z pokoju i trzasnęłam drzwiami.
Wieczorem, po tym pełnym wrażeń dniu ziewnęłam i pomyślałam sobie, co może się stać, gdy odkłada się pracę domową na później.
1 5 1