Napisz list otwarty* do uczniów swojej szkoły. Na podstawie własnego doświadczenia, literatury, filmu i innych źródeł spróbuj ich przekonać, że:
a) warto czytać mądre książki
b) warto pisać tradycyjne listy
c) warto pomagać innym
d) warto być tolerancyjnym

DO WYBORY JEDEN TEMAT
* Jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy listem otwartym, a tym tradycyjnym, proszę nawet nie zaczynać zadania.

2

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-03-04T16:52:13+01:00
Witam drodzy uczniowie!

Chcę poruszyć bardzo ważny temat a mianowicie sprawę pomagania innym. Nie lubię patrzeć jak ktoś silniejszy niż reszta pastwi się nad spokojnymi i zwykle słabszymi ludźmi. Pomoc oczywiście nie musi oznaczać że mamy wstawić się za kimś pięścią. Możemy przecież pomóc gorszym uczniom w odrabianiu lekcji. Możemy pomóc w przejściu przez ulicę staruszce lub staruszkowi. Ogólnie to pomoc innym ma satysfakcjonować nas a nie resztę otoczenia. Pomagamy innym dla samych siebie, dla własnej dumy. Musimy nieść pomoc również tym uboższym. Podzielić się pieniędzmi z ubogimi oraz nakarmić tych głodnych. Mam nadzieję że od teraz ludzie zaczną sobie pomagać.


Grzegorz
10 4 10
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-04T16:56:01+01:00
Drodzy koledzy i koleżanki,
Od jakiegoś czasu pomagam mojej koleżance Basi. Basia ma problemy w szkole, pochodzi z biednej i trudnej rodziny. Moja pomoc polega na nadrabianiu zaległości Basi w szkole. Oddaje jej również moje ubrania, w których już nie chodzę, a są nadal w dobrym stanie.
Z udzielanej pomocy odczuwam niewyobrażalną satysfakcję. Każda pozytywna ocena kolażanki jest dla mnie ogromnym sukcesem.
Wcześniej Basia była zamkniętą w sobie dziewczyną, trzymającą sie na boku. Dziś dużo się śmiej, rozmawia z kolegami z klasy. My same bardzo się zaprzyjaźniłyśmy.
Zachęcam wszystkich do pomagania innym. Czasami tak wiele nie trzeba, a komuś ułatwiamy życie i sami odczuwamy ogromna satysfakcję i radość.
Pomaganie potrzebującym bogaci człowieka, stajemy się lepsi i mamy najistotniejsze priorytety.
Jeszcze raz apeluję do Was abyście szukali w okół siebie osób, które potrzebują pomocy.
Pozdrawiam i życzę powodzenia Kasia.

Mam nadzieję, że pomogłam ;))
14 3 14