Ktora z ksiazek , jakie czytales , byla dla ciebie ''wrotami do Fantazjany'' ? Uzasadnij, dlaczego. Zachec kolegow do jej przeczytania w krotkiej ustnej wypowiedzi.
PLAN WYPOWIEDZI
A) AUTOR
B) TEMATYKA
C) UZASADNIENIE WYBORU KSIAZKI-TWOJE WRAZENIA
D) ZACHETA SKIEROWANA BEZPOSREDNIO DO KOLEGOW

1

Odpowiedzi

2013-06-29T08:41:12+02:00

Rogaś z Doliny Roztoki

                Każdy z nas ma jakąś ulubioną książkę, do której chętnie i często wraca lub miło ją wspomina. Moje wrota do Fantazjany otworzyła autorka „Plastusiowego pamiętnika”.

                Właśnie Maria Kownacka i jej powieść :Rogaś z Doliny Roztoki sprawiły, że polubiłam czytanie książek. „Rogaś z Doliny Roztoki” to opowieść ukazująca dzieje małego sarniątka, którym zaopiekowała się gromadka dzieci z gajówki. Dzieci Klusków chodziły z Rogasiem na grzyby, do pracy w polu, a nawet do szkoły. Koziołek przebywał w gajówce kilka miesięcy, aż w końcu odszedł do swoich. Pokazywał się czasami ludziom we wsi, którzy rozpoznawali go po białej plamie na boku(pamiątka po oparzeniu).

Dlaczego właśnie ta książka? Bo opowiada prawdziwą historie, nie jakieś tam bajki o krasnoludkach czy innych stworach. Jest to historia góralskiej rodziny ukazana na tle pięknego krajobrazu polskich gór. Dlatego tak bardzo mnie zachwyciła.

18 4 18