Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-04T17:23:13+01:00
Staś Tarkowski to główny bohater książki " W pustyni i w puszczy". Miał czternaście lat. Urodził się i wychował w Port Saidzie. Był wyższy i silniejszy od chłopców w jego wieku.
Jego ojcem był Władysław Tarkowski- inżynier, a matka Stasia umarła przy jego porodzie. Najlepsza przyjaciółką Stasia jest Nel. Na początku chłopiec był chełpliwy i zarozumiały. Lubił się przechwalać. Bardzo odważny, zabił lwa, prześladowców. Nie wyparł się swojej wiary przed Mahdim. Staś był także, pomysłowy i zaradny. Wpadł na pomysł wysłania latawców i uwolnił słonia. Był dzielny, ponieważ w nocy poszedł do obozy Lindego. Pozytywną cechą Stasia była także ofiarność. Żebrał o jedzenie i oddał Nel ostatni łyk wody. Opiekuńczy, troskliwy i odpowiedzialny za Kalego i Nel podczas podróży. Osłonił Nel przed uderzeniem korbaczem i pielęgnował, gdy była chora. Szczery i życzliwy, przyjaźnił się z Arabami i Łatwo nawiązywał kontakty z innymi. Szanował wszystkich nie zważał na ich kolor skóry. Staś to trakże mądry i inteligentny chłopak. Oriętował się w geografii i umiał wykorzystać wiedze w praktyce. Zaopatrzył i zabezpieczył Baobab.
Staś to postać godna podziwu. Moze stanowic wzór do naśladowania dla innych. Podczas podróży zachowywał się jak dorosły i dojrzały mężczyzna. Mogłabym mu zaufać i polegac na nim.


Licze na naj.
Pozdro.
Pozwole sobie skopiować pewne części: Bardzo odważny, zabił lwa, prześladowców. Nie wyparł się swojej wiary przed Mahdim. Był dzielny, ponieważ w nocy poszedł do obozy Lindego. Nie mogłeś tego w jednym zdaniu napisać?