Odpowiedzi

2010-03-04T17:24:10+01:00
Jagienka była córką Zycha i Małgorzaty ze Zgorzelic, najstarsza wśród licznego rodzeństwa. Wcześnie osierocona w wieku ośmiu lat,przez matkę i zdana na siebie, stanowi przeciwieństwo Danusi. Wywodzi się z niezbyt zamożnego rodu, który powiększa swój majątek poprzez ciężką prace. Dziewczyna lubiła jeździć konno, chodzić na polowania, pływać. Odznaczała się inteligencją i sprytem. Jednocześnie ma dobre serce, współczujące biednym i pokrzywdzonym.

Jagieńce nie brakowało cech kobiecych: była piękną ciemnowłosą i rumianą dziewczyną, o silnej, zgrabnej figurze. Rozpierała ją energia. Jagienka od początku stanowiła idealną kandydatkę na żonę rycerza: szlachetnego pochodzenia, urodziwa, zdrowa, silna, gospodarcza, zaradna, a przede wszystkim zdolna do wydania potomstwa, stanowi gwarancje ciągłości rycerskiego rodu.

Dziewczyna miała wesołe usposobienie, wrodzony optymizm, pracowitość oraz zaradność. Była szczera i prawdomówna.
Jagna jest podobna do współczesnej dziewczyny: odważna, wysportowana, mająca własne zdanie, przeżywająca uniesienia i rozterki pierwszej miłości.
2010-03-04T17:34:33+01:00
1.Przedstawienie postaci:
Córka Zycha ze Zgorzelic, ulubienica opata z Tulczy, żona Zbyszka i matka jego dzieci
2.Wygląd zewnętrzny:
Piękna, smukła, miała ciemne włosy w warkoczach, twarz rumiana, szerokie ramiona, czerwone usta, ciemne oczy, na polowania ubierała się po męsku, do kościoła elegancką odzież z czeronego sukna, czerwone rękawiczki, służyła na dworze księżnej Aleksandry, nosiła niebieską sukienkę i złota przepaskę na głowie
3.Umiejętności:
potrafiła dobrze jeździć konno, polować i strzelać, prowadzic gospodarstwo, umiała świetnie gotować, znała przyprawy (szfran)
4.Cechy charakteru:
odważna, gospodarna, pomocna, harda, szlachetna, sprytna, przewidująca, wojowna