What will life be like 100 years' time? will the future be better or not? write your article. ok.100-120 slow!!!!

_________
b. prosze o pomoc! na juro z ang. pani zadala nam to dzisiaj, bo klasa gadala i bedzie to sprawdzac. prosze o pomoc. wymyslona historyjka ;(

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-04T21:07:44+01:00
In 100 year our planet will change. This will be a amazing change. There will not be any murder on our globe. People will love each other. Gays will not have to hide. People will live in peace with animals. They will not destroy tress. There will be more forests than ever. The cities will be ecology. People will recycle every rubbish on our planet. Nobody will throw away his things to the landfills, because they will not exist. You will do your shopping through the Net. There will be no violence. This world never was so great. It is green, sunny planet.

103 słowa.
Za sto lat nasza planeta się zmieni. To będzie niesamowita zmiana. Nie będzie żadnego mordercy na naszym globie. Ludzie będą się kochać na wzajem. Osoby homoseksualne nie będą musiały się ukrywać. Ludzie będą żyć w pokoju ze zwierzętami. Nie będą niszczyć drzew. Będzie więcej lasów niż kiedykolwiek. Miasta będą ekologiczne. Ludzie będą odnawiać każdy śmieć na naszej planecie. Nikt nie będzie wyrzucał śmieci na wysypisk, ponieważ takowe nie będą istnieć. Zakupy będziesz robić przez internet. Nie będzie żadnej przemocy. Ten świat nigdy nie był tak wspaniały. To zielona, słoneczna planeta.
1 5 1