Odpowiedzi

2012-11-20T20:19:10+01:00

Moim zdaniem, gdybym miala wybór, to uważam, że Harpagon nie mógłby być moim przyjacielem, poniewaz w jego mniemaniu pieniadze odgrywały najwazniejsza rolę w życiu.

Przez zaslepinie głównego bohatera "Skąpca" pieniedzmi i sprawami materialnymi, stracił on wazne wartości, które powinny byc istotne w rodzinie.

Główny bohater myśląc wyłącznie o swojej szkatułce, stracił zupełnie poczucie rzeczywistości. W stosunku do swoich dzieci był nieczuły, opryskliwy i zimny jak lód. Żaden normalny rodzic nie zachowuje się w ten sposób. A Harpagon powinien interesować się swoimi dziećmi, wspierac je i kochać. Niestety, bohater postępował niewłasciwie, co doprowadziło do rozpadu więzi rodzinnych, które powinny być silne w każdej rodzinie.Dzieci Harpagona nie cierpiały go, poniewaz ten nie okazywał im miłosci. A one potrzebowały ciepła domowego ogniska, czułości i bliskosci. Dzieci oczekiwały od ojca wsparcia i zrozumienia, a kiedy trzeba pomocy. Jednak Harpagon był zainteresowany tylko swoim majątkiem , co doprowadziło do tego, że dzieci nie czuły do swojego ojca nic oprócz niechęci.

Moim zdaniem pieniądze są ważnym elementem w życiu, ale nie powinny one być na pierwszym miejscu, ponieważ przez to możemy stracić zaufanie, miłość i bliskość drugiej osoby

. Dlatego uwazam, że dzięki swemu niewłaściwemu postępowaniu bohater - Harpagon, nie mógłby być moim przyjacielem.

3 2 3