Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-04T18:41:31+01:00
2.Na wycieczkę wyruszyliśmy o godz. 8.00.
Wsiedliśmy do autobusu w Zawadzie i pojechaliśmy w kierunku Leszczyny jeden przystanek po czym wysiedliśmy przy parkingu leśnym.
Powitaliśmy się z naszym przewodnikiem i o 8.15 wyruszyliśmy ścieżką , zboczem góry Grzybowej. Po drodze zwiedziliśmy jaskinię i podziwialiśmy rezerwat samotnych skał oraz rezerwat roślinny. Początkowo ścieżka biegła przez las mieszany jednak w miarę podchodzenia zmieniała się w las iglasty.
Przy rezerwacie leśnym ścieżka się rozwidliła, a my poszliśmy w prawo wzdłuż wyciągu narciarskiego w kierunku Leszczyny. Przy dolnej stacji wyciągu urządziliśmy odpoczynek do godziny 9.45.
W Leszczynach zwiedzaliśmy stację meteorologiczną, zabytkowy kościół i pokierowaliśmy się drogą lokalną w kierunku miejscowości Górki. Na pierwszym skrzyżowaniu skręciliśmy w lewo w stronę góry Grzybowej.
Około godziny 11.15 dotarliśmy do kamieniołomu gdzie zrobiliśmy 30 minutową przerwę na zwiedzanie i odpoczynek, po czym ruszyliśmy dalej.
Idąc pod górę podziwialiśmy samotną skałę i rezerwat leśny. Następnie przeszliśmy prosto przez skrzyżowanie i weszliśmy na ścieżkę, na której po prawej stronie zobaczyliśmy samotne skałki, a po lewej kolejny kamieniołom.
Robiąc pętlę w lewo dochodziliśmy do małego kościółka i jaskini obok szczytu.
O 13.00 dotarliśmy na szczyt góry Grzybowej - liczy ona 915 m n.p.m. Urządziliśmy tam odpoczynek do godziny 14.00.
Z góry schodziliśmy drogą w kierunku Górek gdzie za skrzyżowaniem odwiedziliśmy leśniczego, który opowiedział nam o swoim gospodarstwie.
Potem udaliśmy się drogą w kierunku Zawady. Idąc zaobserwowaliśmy po prawej stronie rezerwat ptasi i roślinny znajdujący się na podmokłych łąkach.
Zmęczeni i pełni wrażeń skończyliśmy wycieczkę około godziny 16.00.
J
24 2 24