Napisz Rozprawke na temat : czy warto warto pomagać kolegom w nauce

tylko że ma zawierać te oto argumenty :
-sukces kolegi. lepsze wyniki w nauce
-wdzięczność kolegi , możemy liczyć na odwzajemnienie
-sami utrwalamy
-nawiązujemy przyjaźnie
-zyskujemy w ochach innych ludzi
mamy satysfakcje
-dodatkowe punkty z zachowania

To maja być argumenty no i wiadomo ma być wstęp czyli Teza, rozwiniecie (tu sa argumenty ale bardzo dobrze skomponowane w zdaniu),no i zakończenie czyli potwierdzenie tezy .
Daje za do zadanie duzo pkt postarajcie sie

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-04T18:55:48+01:00
Zastanawiam się od jakiegoś czasu czy tak naprawdę warto pomagać kolegom w nauce. Myślę, że powinienem pomagać w każdym przypadku, kiedy mogą oni potrzebować mojej pomocy.
Zakładając, że jeśli jestem dobry z jakiegoś przedmiotu i w zadowalającym stopniu mam opanowany materiał, pomagając koledze, który nie jest dobry z tego przedmiotu, powtarzając i tłumacząc mu temat ja sam utrwalam co ma obopólne korzyści, bo zarówno korzystam ja jak i mój kolega. Czyli jest jeden plus pomocy kolegom.
Pomoc koledze w nauce to również spełnienie dobrego uczynku. Dobrze jest czuć, że moja praca może przynieść korzyści koledze co z czasem zauważy nauczyciel wstawiając mi punkty. Ważne przy wystawieniu oceny zachowania.
Kolejnym z argumentów, które przytoczę dla potwierdzenia prawdziwości mojego zdania jest fakt, że pomagając koledze z jakiegoś przedmiotu, mogę liczyć na to, że i ja uzyskam od kogoś pomoc. Zdarza się przecież, że z jednego przedmiotu jesteśmy lepsi, a z innym mamy problemy. Ja na przykład jestem dobry z przedmiotów humanistycznych, a mój kolega ze ścisłych. Jeżeli pomogę komuś w nauce, to kolega z pewnością zwróci uwagę na moje zaangażowanie w jego problemy i na pewno będzie starał się odwdzięczyć. W takiej sytuacji będę mógł liczyć na kogoś.
Następnym argumentem którym się posłużę, będzie nawiązanie bliższej przyjaźni z kolegą/koleżanką. Rozmawiając, rozwiązując problemy znajdujemy wspólny język. Kolega staje się nam bliższy. Podczas nauki w domu, robi się przerwy, podczas których toczą się rozmowy o muzyce i rzeczach nam uczniom bliskich. Dzięki temu przekonuję się, czy moi dotychczasowi koledzy, którym teraz pomagam w nauce są rzeczywiście warci mojej przyjaźni.
Następnym argumentem będzie stawanie sie człowiekiem wartościowym na oczach całej klasy. Koledzy wiedzą, że mogą się zwrócić do mnie w każdej sytuacji, a ja wiem, że też mogę ich prosić o pomoc. To niesamowite, ale potęgujące doświadczenie.
W zakończeniu mojej rozprawki chciałabym stwierdzić, że mieszkając wśród innych ludzi musimy dbać o to, aby wszystkim dobrze się żyło z nami, a wtedy nam będzie dobrze z innymi.
65 4 65