Napisz po niemiecku jak spedziłaś weekend. od piatku po szkole do niedzieli wlącznie. taki dosyc szczegołowy opis kazdego dnia w formie opowiadania.(wsalam o tej i o tej, pozniej robiłam to i tamto. nastepnie costam itd xD ) proste zdania polaczone tak aby tworzyly calośc. z tłumaczeniem na polski. pleeease!!! pomocy!!! ja sobie kopletnie z tym jezykiem nie daję rady :( pomóżcie!!! ;)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-04T20:21:34+01:00
Nie wiem czy to jest całkiem poprawnie napisane :)
Am Freitag nach der Schule habe ich zu erst zu Mittag gegessen. Dann, um 17 Uhr habe ich meine Hausaufgabe gemacht. Um Viertel nach sechs bin ich zu meiner Freundin(tu podaj imię koleżanki) gegangen. Zusammen sind wir ins Kino gegangen. Um 21 bin ich zurück nach Hause gekommen. Dann habe ich Fern gesehen und zu Abend gegessen. Am Mitternacht habe ich mich gewaschen, und dann bin ich ins Bet gegangen. Am Samstag habe ich um 10 Uhr aufgestanden. Dannach habe ich mich gewaschen und Frühstück gegessen. Nach dem Frühstück habe ich meinen Zimmer aufgeräumt. Dann habe ich etwa über Mathetest gelernt. Bis Mittag bin ich mit meiner Freundin mit dem Rad gefahren. Zu Mittag habe ich Spaghetti(nie wiem dokładnie jak się pisze po niem. spaghetti) gehabt. Nach dem Mittagessen habe ich bis Abend am Computer gespielt. Von halb acht bis halb elf habe ich Fern gesehen, dann habe ich gedüscht und bin ich schlafen gehen. Am Sonntag habe ich um 9 Uhr aufgestanden und dann habe ich Frühstück gegessen. Dann bin ich mit meine Familie in die Kirche gagangen. Am Nachmittag sind wir wie immer zu meine Oma gefahren. Dort haben wir Mittag und dann Vesprebrot gegessen. Wir haben auch viel unterhaltet.(nie wiem dokładnie czy tan czsownik tak ma wyglądać). Um 20 Uhr waren wir zurück nach Hause. Später habe ich mich waschen und dann habe ich bis 23 Fern gesehen. Dannach bin ich schlafen gehen.
Tłumaczenie
W piątek po szkole najpierw zjadłam obiad. Później, o 17 odrobiłam moje zadanie domowe. Kwadrans po 6 poszłam do mojej koleżanki. Razem poszłyśmy do kina. O 21 przyszłam z powrotem do domu. Później oglądałam telewizję i zjadłam kolację. O północy się umyłam i poszłam do łóżka. W sobotę wstałam o 10. Potem się umyłam i zjadłam śniadanie. Po śniadaniu posprzątałam mój pokój. Później się trochę pouczyłam na sprawdzian z matematyki. Do obiadu jeździłam na rowerze z koleżanką. Na obiad miałam spaghetti. Po obiedzie do wieczora grałam na komputerze. Od wpół do 8 do wpół do 11 oglądałam telewizję. Potem wzięłam prysznic i poszłam spać. W niedzielę wstałam o 9 i później zjadłam śniadanie. Później poszłam do kościoła z moją rodziną. Po południu jak zawsze pojechaliśmy do mojej babci. Tam zjedliśmy obiad i podwieczorek. Też dużo rozmawialiśmy. O 20 byliśmy z powrotem w domu. Później się umyłam i do 23 oglądałam telewizję. Potem poszłam spać.