Mały Książę

1.Sformułuj wskazówki w formie zdań rozkazujących.
Aby kogoś oswoić (wg lisa)...
Aby zdobyć przyjaciela (wg ciebie)...

2.Uzupełnij schemat zgodnie z treścią "Małego Księcia" (rozdziały XXI-XXV).
oswojenie - korzyści -...
oswojenie - odpowiedzialność -...
oswojenie - ryzyko-...

3. Co było tajemnicą lisa? Zacytuj odpowiedni fragment utworu.

4.Jeżeli jest tak, jak powiedział lis, to na co - twoim zdaniem - nie należy zwracać uwagi, poznając drugiego człowieka? W kilku zdaniach odpowiedz na to pytanie.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-20T22:27:57+02:00
Aby kogoś oswoić (wg lisa)... "Trzeba być bardzo cierpliwym, Najpierw siądziesz w pewnej odległości ode mnie lecz z każdym dniem będziesz mógł siadać trochę bliżej."

Aby zdobyć przyjaciela (wg ciebie)... Trzeba być szczerym człowiekiem, miłym, koleżeńskim dla innych. Otworzyć się do ludzi i uśmiechać, po prostu być radosnym.

oswojenie - korzyści - " Lecz jeślibyś mnie oswoił moje życie nabrałoby blasku z daleka będę poznawał twoje kroki, twoje kroki wywabia mnie z nory jak dźwięki muzyki."

oswojenie - odpowiedzialność -... " Twoja róża ma dla Ciebie tak wielkie znaczenie ponieważ poświęciłeś jej wiele czasu. Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to co oswoiłeś . Jesteś odpowiedzialny za swoją róże."

oswojenie - ryzyko- " No cóż decyzja oswojenia niesie ryzyko łez."


3. Co było tajemnicą lisa? Zacytuj odpowiedni fragment utworu. " Zdradzę ci pewien sekret dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu."


4.Jeżeli jest tak, jak powiedział lis, to na co - twoim zdaniem - nie należy zwracać uwagi, poznając drugiego człowieka? W kilku zdaniach odpowiedz na to pytanie. Moim zdaniem nie kierować się wyglądem. Patrzeć człowiekowi w duszę. Poznać jego charakter, to co jest w środku człowieka, bo to co człowiek ma w sercu to jak się zachowuje i to co czyni jest najważniejsze.


Pozdrawiam ! :)
46 4 46