Odpowiedzi

2010-03-04T18:50:25+01:00
Szczepienia ochronne, uodpornianie przeciw chorobom zakaźnym przy użyciu szczepionek, wprowadzanych do ustroju najczęściej podskórnie

przeciw gruźlicy oraz błonicy, krztuścowi (kokluszowi) i tężcowi
odrze, śwince, różyczce,GRUŹLICY
2010-03-04T18:58:55+01:00
Odporność ta bywa w niektórych przypadkach długotrwałe, może trwać nawet przez całe życie. Bywają też szczepionki, które trzeba powtórzyć, aby uzyskać pożądany efekt. Przykładem szczepionki przypominającej jest Di-Te-Per (DTP).
Dzisiaj można samemu dokonać wyboru, jakie szczepionki byłyby najodpowiedniejsze dla dziecka. Lekarze zachęcają rodziców do korzystania z tzw. szczepionek skojarzonych, czyli takich, gdzie w jednej zawartych jest kilka. Jest to z pewnością z korzyścią dla dziecka, które tylko raz czuje ból. Niestety dla rodziców jest to dodatkowy koszt. Rodzice dokonują też wyboru, czy zapewnić dziecku tylko obowiązkowe szczepionki (bezpłatne), czy też zdecydować się na inne zalecane.
Kolejność wykonywanych szczepień ustala tzw. kalendarz szczepień:
2010-03-04T20:01:00+01:00
Szczepienie ochronne uodparnia przeciw chorobom zakaźnym przy użyciu szczepionek wprowadzanych najczęściej podskórnie lub, jak w przypadku choroby Heinego-Medina, doustnie.


SZCZEPIONKA PRZECIW: chorobie Heinego-Medina, wściekliźnie, odrze, żółtaczce typu A i B, różyczce, gruźlicy, błonicy, tężcowi, krztuścowi, cholerze i dżumie