Odpowiedzi

2010-03-04T18:45:16+01:00
Wielki Papież, chyba jeden z największych w dziejach... uosabia nie tylko miłość, wiarę i nadzieję. Jan Paweł II jest prawdziwym pasterzem dusz ludzkich, zagubionych i pełnych trwogi w obliczu tajemnicy życia i śmierci. W jego postaci, pochyleniu ciała, geście, wyraża się jakby wielka troska o człowieka. Kiedy na Niego patrzę, wydaje mi się postacią ponadczasową. Z samej jego twarzy, ruchów bije dostojeństwo i ciepło.
Najbardziej podziwiam w nim umiejętność modlitwy. Prawdziwego skupienia-mimo wszystko. mimo zmęczenia, mimo ceremoniału, mimo kamer. dla mnie jest coś niewiarygodnego w jego skupieniu. On naprawde się modli,naprawde rozmawia z Panem najbardziej oobiście. w tym skupieniu jest dla mnienaprawdę wielki.
Bliskość i siła Jana Pawła II tkwi w tym, że jest On papieżem ludzi, że nad ludżmi się pochyla, że ich dotyka i pozwala siebie dotykać. nie poucza, nie gromi, nie schlebia. On podsuwa ludziom najwłaściwsze rozwiązanie ich problemów w sposób mądry i taktowny. Uczy, jak żyć. Uczy jednostki, narody, państwa,ludzkośc. Jan Paweł II ma tę niezwykłą umiejętność mówienia prosto o sprawach niezwykle skomplikowanych. Ma tą rzadkąceche, to ' coś', co pozwala mu trafiać do każdego człowieka. Umie zawiesić głos, uczynić pauze, która jest niezwykle ważna. jest on poprostu FANTASTYCZNY!!!
Papież jest prawie już nieistniejącej klasy ludzi honoru. To jedyny człowiek, który jest dla mnie wiarygodny. Trudno będzie następcom naszego Papieża sprostać wielkości Jana Pawła II. Jest On idolem naszych czasów. Chciałoby się Go naśladować, ale to takie trudne.
12 3 12
2010-03-04T18:54:37+01:00
Człowiek to brzmi dumnie.
Jan Paweł II jest dla wielu ludzi wzorem. Tyle dla nas zrobił. "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi". Te słowa które wypowiedział sam papież, mówią same za siebie. Jest tu pokazane, że Jan Paweł II (Karol Wojtyła) nie myślał o sobie, a myślał przede wszystkim o innych. Powiadał trzeba dzielić się z innymi tym co się ma i nie patrzyć na drugiego człowieka ile ma pieniędzy i co posiada, a na to jakim jest człowiekiem i jak można mu pomóc, a to jest ważne. " Człowiek to brzmi dumnie". Dumnie brzmi kiedy jesteśmy dobrzy, pomagający bliźniemu, nie możemy tych słów wypowiedzieć do bliźniego który nie przestrzega pewnych zasad w życiu, który kradnie, mówi fałszywe świadectwo przeciw bliźniemu swemu. Jan Paweł II nie dzielił ludzi na dobrych i złych, on chciał wszystkim pomagać i nieść radość. Świętej pamięci papież był dobrym, sprawiedliwym człowiekiem, o którym możemy powiedzieć że " Człowiek to brzmi dumnie", a mimo to padły na niego zamach, na szczęście nie trafny. Jest to smutne, bo nie mogę sobie wyobrazi jak można tak postąpić na tak dobrego człowieka. Czujesz się osamotniony. Postaraj się odwiedzić kogoś, kto jest jeszcze bardziej samotny.
Jan Paweł II
11 3 11