Odpowiedzi

2010-03-04T20:51:41+01:00
"GNIEW NAJBARDZIEJ SZKODZI TEMU, KTO SIĘ GNIEWA"
W gniewie dochodzi do najbardziej nieobliczalnych czynów, ludzie nie panują nad sobą.
Pewnego dnia Marta zobaczyła swojego chłopaka przytulającego się do innej dziewczyny. W gniewie podbiegła do niego, spoliczkowała, ubliżyła i odeszła w swoją stronę. Opowiedziała również o tym wszystkim swoim koleżankom. Następnego dnia, gdy przyszła do szkoły, wszyscy pokazywali ją sobie palcami i śmiali się z niej. Dlaczego? W gniewie nie wyjaśniła tej sytuacji i skrzywdziła niewinnego człowieka bez osądu. Otóż dziewczyną, do której przytulał się jej chłopak, była jego własną siostrą.
Dlatego powinniśmy zwalczyć w sobie gniew.

Literackim przykładem może być historia z „Romeo i Julii”, w której to dwa rody nie potrafiły zwalczyć bezsensownego gniewu. Przez to ich dzieci popełniły samobójstwo.
129 4 129
2010-03-04T21:54:50+01:00
Zatrzymuje nas policjant gdy jechaliśmy samochodem do pracy już spóźnieni . zaczyna wolno mówić o co mu chodzi a w nas wzbiera złość ponieważ bardzo nam sie spieszy . policjant jest tak uparty ze będzie sprawdzał nasz samochód mimo tego ze uprzedziliśmy go ze jesteśmy spóźnieni juz do pracy . w końcu wybuchasz gniewem i krzyczysz na policjanta obrażając go . jedziesz do pracy dwa razy bardziej zdenerwowany niż byleś ponieważ jesteś spóźniony i w dodatku dostałeś 500zł mandatu za zniewagę funkcjonariusz na służbie . mało tego twój szef zabrał ci 500 zł premii za kolejne spóźnienie.
76 4 76