Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-03-07T11:27:28+01:00
Kto poniza ten sam jest niski
Oczywiscie popieram powyzsza teze. ludzie ktorzy ponizaja innych ludzi, sami mają niski poziom rozwoju umyslowego, wygaduja na ludzi rozne przykre slowa na k..., h... sami nie wiedzac co to znaczy. Zastanowmy sie po co tak obrazac ludzi sami nie wiedzac co dane slownictwo znaczy. Ludzie obrazaja innych po to aby sie dowartosciowac przez zwyczajną zazdrosc do osobo ktore ponizamy. Przykladów na ten temat jest wiele juz prosty przyklad z zycia codziennego internetu wezmy takie jakies osoby z show biznesu np. taka DODĘ ¾ internautów jej nie widziało na zywo a pod publikacjami na jej temat na roznych strona plotkarskich, portalach same negatywne komentarze na temat jej osoby. Zastanówmy sie po co obrazac ludzi jej nie znając. Odpowiedz jest prosta z ,,milionami przykładów" oto kilka z nich : ona zarabia tyle na miesiac co przecietna rodzina w ktorej zarabiają powiedzmy 2 osoby musi zbierac przez 10 lat. Inny przykłąd ona ma kupuje tyle ciuszkó podczas jednych zakupow co my my przez caly rok. Oczywiscie przykłady mozna mnozyc.
Teraz przyklad z innej beczki - literatura lektura pt. Skąpie Moliera jest dobrym przykładem na temat tej rozprawki. Tytułowy skąpiec poniza wszystkich, narzucając włąsne zdanie innych ( np. corce, synowi z kim mają sie ozenic), wyzywa,przeklina (np. waleary ze ukradł złoto choc wcale tego nei zrobił) mimo iz ma wielkie pieniadze tak naprawde nie ma nic- w sobie jest pusty bez cech : dobrego ojca, milosci, przyjaciół dla niego liczy sie tylko fortuna. Poniza innych a sam jest ,,pusty"
Ostatni przyklad na ktory sie powołam jest wlsnie filmy dajmy na to kryminały ludzie co zabijaja, gwalca innych na koncu zostaja uznani za nienormalnych, trafiają na odwyk,szpitale psychiatryczne itp.
owych przykladow mozna mnozyc i mnozyc, lecz nie sposob wszystkich wypisac. oczywiscie podan teze uwazam jak najbardziej za sluszna