Odpowiedzi

2009-10-21T10:45:36+02:00
Witam. Jak wiadomo ekologia to szeroka dziedzina zajmująca się ochroną środowiska. Każdy, kto szanuje naszą planetę, ludzi i zwierzęta, powinien przyczynić się do ich ochrony. Ekologiem może zostać każdy, w całkiem łatwy sposób. Powszechne jest segregowanie odpadów. Wystarczy trochę chęci, a już o wiele łatwiej jest utrzymać Ziemię w należytym porządku. Popierajmy akcje dotyczące oszczędzania światła i ochrony zagrożonych gatunków zwierząt. Takim sposobem możemy stać się pełnowartościowymi ekologami, nie wkładając w to większego wysiłku.
12 3 12
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-21T10:50:44+02:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).
Przemówienie jest w swojej uroczystej formie rodzajem apostrofy (bezpośredniego zwrotu do słuchaczy):

WSTĘP:
Witam wszystkich bardzo serdecznie w tak uroczystym i podniosłym dniu jakim jest święto obchodzone na całym świecie "Dzień Ziemi". Jednocześnie dziękuję wszystkim za przybycie.
Z okazji tego dnia, chciał[a]bym skorzystać z okazji i prosić państwa o wysłuchanie.
ROZWINIĘCIE:
Obchodzimy dzisiaj Dzień Ziemi. Przynajmniej raz w roku możemy zadbać o naszą planetę wspólnie. Poprzez codzienne małe czynności nawet dzieci mogą pomagać żyć naszej planecie. Takimi czynnościami mogą być (i tu wymieniasz):
-segregacja śmieci
-zbieranie śmieci w pobliżu miejsca zamieszkania
-pilnowanie porządku w swojej okolicy
-zmniejszenie zapotrzebowania na prąd
-mniejsze zużycie wody...
ZAKOŃCZENIE:
Takich przykładów można podać mnóstwo, ale nie o to tutaj chodzi. Każdy z nas może być ekologiem, tylko musi wiedzieć jak zacząć. Później będzie już tylko lepiej. Dziękuję bardzo państwu za wysłuchanie mnie i za przybycie.
47 4 47