Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-05T22:16:15+01:00
Ludzie podróżowali od dawna. Ich wyprawy były przymusowe(np.banicje) lub dobrowolne. Zdecydowana większość ludzi wyrusza w świat po to, aby go zwiedzić, jednak dostawali od losu prezent w postaci doświadczeń. Również bohaterowie literaccy odbywali takie podróże, przy okazji których-uczyli się.
Swoje rozważania zacznę od postaci Małego Księcia z książki o tym samym tytule autorstwa A.de.Saint-Exupery'ego. Ów chłopiec wyruszył w świat, by znaleźć przyjaciela, którym dotąd była mu róża. Ląduje na planecie zwanej Ziemią i spotyka tam lisa. Ten przekazuje mu mądrość w tych słowach: " Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu". Królewicz opuścił 'Błękitną Planetę' mądrzejszy.
Kolejnymi postaciami, które wyruszyły w świat i w ten sposób nauczyły się czegoś, byli lotnicy z "Dywizjonu 303" A. Fiedlera. Ci odważni, niezwyciężeni żołnierze powietrzni podczas Bitwy o Anglię pokazali na co ich stać. Będąc na Wyspach Brytyjskich z pewnością przyswoili sobie choć część języka angielskiego, poznali kulturę tego państwa oraz zwyczaje, a co za tym idzie, stawali się mądrzejsi wręcz z dnia na dzień.
I TERAZ DODAJESZ SWÓJ ARGUMENT, np . Byłem tu i tu, zobaczyłem to i to. Dzięki temu poznałem cześć tradycji/ historii czy tam czego jeszcze, tego państwa...
Uważam, że moja argumentacja potwierdziła dobitnie postawioną tezę. Władysław Grzeszczyk powiedział:"Życie jest wielkim podróżowaniem dookoła". Więc wyruszajmy w podróże czy to po Polsce, czy świecie.Czemu? Odpowiedź jest prosta: podróże kształcą.

MAM NADZIEJĘ,ŻE POMOGŁEM.! xDD
7 4 7