Rozprawka na temat czy warto czytać.

Książki od zawsze towarzyszyły człowiekowi.Posiadają w sobie jakąś moc i nieważne czy są fantastyczne czy sensacyjne albo przygodowe. Każda lektura szkolna odkrywa przed uczniami coś niezwykłego, nowego. Moim zdaniem Kto nie czyta, przeżyje tylko swoje życie, czytając przeżywamy więcej.
Autorzy tworzą książki, by pokazać ludziom że w erze komputerów można trochę czasu poświęcić na elementy pisane. Człowiek dzięki nim odkrywa samego siebie. Przykładowo książki religia utrzymują człowieka w wierze,a studiując Pismo Święte zawsze będziemy bliżej boga.
Gra na komputerze nie jest zła, lecz niektórzy ludzie poświęcają na to większość swojego wolnego czasu. Czy nie można połowy tego wolnego przeznaczyć na książki, gdyż to właśnie dzięki nim rozwijamy swój umysł i wzrok?
Innym ciekawym elementem książek np. fantastycznych jest to, że znakomicie rozwijają wyobraźnię dziecka, a nawet dorosłego. Dzięki nim, jadąc ulicą miasta nie patrzymy patrzymy smętnie tylko pełni ciekawości i wyobrażenia czegoś niezwykłego.
Poza tym, czytając książki nie musimy zwiedzać świata. Nasza wyobraźnia robi to za nas, bez wychodzenia z domu. Lektury przygodowe pokazują nam, że aby zobaczyć piramidę Cheopsa lub wieżę Eiffela ,nie musimy płacić ogromnej ceny za wycieczki. Wystarczy wziąć w rękę książkę i rozbudzić w sobie wyobraźnię.
Z powodu wymienionych przeze mnie argumentów warto czytać, by poznać siebie i własne otoczenie. Zapamiętajmy więc:"kto nie czyta przeżyje tylko swoje życie, a czytając przeżywamy więcej. Uświadommy to sobie póki nie jest za późno.

1

Odpowiedzi

2009-10-21T12:48:40+02:00
"Moim zdaniem Kto nie czyta, przeżyje tylko swoje życie, czytając przeżywamy więcej."- po co kto z dużej litery?
"Autorzy tworzą książki, by..." lepiej by było bez słowa autorzy... może pisarze lepiej?
"Zapamiętajmy więc:"kto nie czyta przeżyje tylko swoje życie, a czytając przeżywamy więcej. "- nie ma drugiego ".

Poza tym, jest bardzo dobrze ;>