Odpowiedzi

2010-03-04T20:20:51+01:00
Warto pomagać człowiekowi.
Powinno się pomagać chorym w sposób np. wysyłania SMS-ów.
Biednym można pomagać w sposób dawania pokarmu, pieniędzy lub załatwiania rodziny lub bliskich i ewentualnie odnalezienie dalekich lub bliskich krewnych.
2010-03-04T20:32:30+01:00
Czy warto jest pomagać innym ludziom i dlaczego?

W mojej pracy postaram się udowodnić pytanie zawarte w temacie.
Po pierwsze warto jest pomagać innym ludziom,bo tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.Kiedy pomagamy komuś robimy nie tylko dobry uczynek ale także budujemy więzi międzyludzkie. Pomagamy,bo tak nauczył nas Bóg by nie przechodzić obojętnie obok cierpienia drugiego człowieka i jeżeli zbłądził pomagamy mu wrócić na właściwą drogę.Nie możemy zapomnieć iż my również jesteśmy tylko ludźmi i równie dobrze powinniśmy pamięta,że my też kiedyś możemy znaleźć się w takiej sytuacji,że będziemy potrzebowali pomocy i wtedy nam ktoś może pomóc, bo przecież okazane dobro powraca w najmniej oczekiwanym momencie.
Po drugie kiedy widzimy że dzieje się z kimś coś złego np izoluje się od ludzi ma w sobie mnóstwo gniewu i złości to powinniśmy porozmawiać z taką osobą oczywiście nie mam mowy o żadnym przymusie jednak okazać życzliwość i zainteresowanie musimy się liczyć z tym,że możemy zostać odtrąceni to będzie forma ataku czy obrony,ale warto poczekać i nie odwracać się od tej osoby,ponieważ kierują nią emocje a nasza pomoc może okazać się kluczową sprawą by pomóc tej osobie i uchronić ją przed nią samą.W ten sposób,że okażemy jej zainteresowanie możemy odbudować w niej nadzieję i wiarę w to,że jeszcze nie wszystko stracone.Wskrzesić w niej dawną energię i chęci do życia.
Po trzecie warto pomagać spełniać marzenia innych choćby pomoc chorym dzieciom serce płonie z radości kiedy widzi się ile radości niekiedy drobna rzecz sprawia takiemu maluszkowi.Czasem wystarczy nawet uśmiech dobre słowo pzrecież to nic nie kosztuje.
Według mnie należy pomagać innym nie z przymusu ale z potrzeby własnego serca, bo 'Człowiek jest wielki nie przez to co ma,nie przez to kim jest,lecz przez to z czym dzieli się z innymi'(JPII).