Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-04T21:00:49+01:00
Mogą być działy z II wojną światową. Było to straszne co Polacy i Żydzi oraz ich dzieci przeżywały przez A.Hitlera. Możesz o tym napisać wypracowanie i krzyżówkę. Może też był o tym jak dawniej karano ludzi (powieszenie, ucięcie głowy). Także o różnych wojnach oraz rozbiory Polski.

I dział- II wojna światowa- Jak Niemcy traktowali Polaków ,a jak Żydów? (napisz o tym jak Niemcy okrutnie traktowali Żydów)
II dział- Straszne losy złoczyńców w średniowieczu- Kat. (napisz o tym jak traktowali złoczyńców i przykłady słynnych rozbójników i władców którzy skazali ich na kata)
III dział- Jak w dawnych czasach załatwiano sprawy- Wojny pomiędzy państwami. (napisz o ważnych wojnach)
IV dział- Rozbiory Polski- Jak okrutnie zostali traktowani Polacy- stracenie ojczyzny. (napisz o III rozbiorach polski, co przeżywali Polacy, ich dzieci. Co się działo z dorosłymi. Napisz o tym że dorośli poszli do niewoli itp.)
2010-03-04T21:05:46+01:00
Dzięn Bożego Narodzenia. Jednak nie dla wszystkich był on tak szczęśliwy. Mała dziewczynka, która starała ogrzac się zapałkami, powoli zamarzała. ''To wszystko przez tych ludzi-gdyby kupili,mogłaby wrócic do domu, nie wyrzuciłby jej ojczym z domu.'' Ludzie patrzeli na nią z obrzydzeniem. Wychudzona blondynka, której letni płaszczyk wcale nie dawał chocby odrobiny ciepła. Wypaliła ostatnią zapałkę. Chciała wstac, ale nogi odmówiły jej posłuszeństwa. Były całe sine z zimna, położyła się na progu. Jednak nagle drzwi otworzyły się i pewna staruszka zrzuciła ją ze schodów, przeklinając na nią pod nosem. Zwinęła się w kłębek i zamknęła oczy. Z minuty na minutę jej serce coraz wolniej biło, aż w końcu całkowicie przestało. Umarła.