Proszę o szczegółowy opis poszczególnych rozdziałow
oddzielnie oczywiscie dam duzo punktow pomozcie
1.Okoliczności łagodzące
2.Wróć!
3.Tylko to mogę dla niego zrobić,
4.Niebezpieczeństwo,
5.Gość
6.Spal ten list.
Kto mi opisze kazdy rozdzial oddzielnie szczegolowo dostanie 60 punktow
Prosze jutro jestem pytana

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-04T21:44:36+01:00
Julek i Marian powiedzieli Pestce o zauważonych przez nich śladach ogniska na wyspie. Jako że chłopcy poszli po chleb, Ula i Pestka poszły sprawdzić co się stało na wyspie. Z początku spotkały tam tylko Dunaja - psa-przybłędę, którego Ula dokarmiała, ale później, pomiędzy gałęziami leszczyny dostrzegły chłopca, który spał. Pestka poszła zawołać Mariana i Julka, a Ula została na wyspie, aby pilnować Obcego. Gdy Obcy obudził się, Ula zaczęła z nim rozmawiać. Później rozpaliła ognisko i dała Obcemu (który okazał się być chorym) ciepłej herbaty. Gdy nadeszli Julek, Marian i Pestka, Obcy (Zenek) nic im o sobie nie chciał powiedzieć. Julek, Marian, Pestka i Ula powiedzieli, że może zostać na wyspie i że mu pomogą, Zenek jednak odrzucił ich pomoc. W końcu za ich radą Zenek poszedł z chorą nogą do lekarza (ojca Uli). Nic nie powiedział i tuż po zabiegu odszedł. Z nikim się nie pożegnał. Uli zrobiło się przykro.
Julkowi również zrobiło się przykro, bardzo przykro. Rano jednak okazało się, że Zenek jest na wyspie. Julek poszedł po Mariana i poszli do Obcego. Okazało się, że Zenek od 2 tygodni szuka swojego wujka. Chłopcy obiecali pożyczyć rowery i postanowili, że sami wyruszą do Strykowa, gdzie być może był wujek Zenka -> Antoni Janica. Dopóki jednak tego nie robili, poprawili dla Zenka szałas i kuchnię polową. Uli było smutno, bo Zenek nie zwracał na nią uwagi.
Zenek potrafił łowić ryby i znał się na ptakach. Zenek polubił psa-Dunaja. Po paru dniach, dzieci zaczęły mieć problemy: Marian i Julek wykradali jedzenie dla Zenka i okłamywali dziadków. Uli kończyły się pieniądze, bo kupowała dla Zenka wszystko w sklepie. Pestka miała problemy z mamą. Zenek wciąż nic o sobie nie mówił i ukrywał się. Pewnego dnia, gdy Ula samotnie szła na wyspę, spotkała po drodze chłopców, którzy rzucali kamieniami w psa->Dunaja. Na szczęście na pomoc przybyli Zenek, Marian i Julek. Pokonani Wiktor i Władek z Olszyn przegrali, ale grozili, że oni jeszcze dopadną Zenka. Pewnego dnia Zenek zniknął. Okazało się, że Zenek ukradł pieniądze przekupce z targu,bo był głodny. Julek był zrozpaczony. Marian zaczął czytać książki. Pewnego dnia Ula powiedziała Pestce, że Zenek bardzo lubi Ulę. Pestka była zła, ale pierwszy raz Ula jej nie przeprosiła. Pewnego dnia Zenek wrócił. Zamieszkał w domu ojca Uli. Wiktor i władek zawiadomili o tym milicjanta. Ojciec Uli wyjaśnił wszystko milicjantowi i poprosił o pomoc w odnalezieniu wujka Zenka. Nastąpił przełom w życiu Uli - odbyła poważną rozmowę z ojcem, w której przekonała się, że ojciec ją kocha, bardzo kocha. Pestka uciekła z domu, aby dowiedzieć się co z Zenkiem. Tymczasem ojciec Uli pojechał do Tczewa, gdzie pracował pan Janica (wujek Zenka). Wujek Zenka obiecał zaopiekować się Zenkiem. Zenek napisał list do Uli, o tym, że ją kocha i wytłumaczył dlaczego uciekł z domu. Poza tym oddał Uli 50złotych. Doktor, Julek, Marian, Ula i Pestka zawieźli Zenka na stację, skąd odjechał do wujka.