WYPRACOWANIE

Masowe egzekucje, obozy zagłady- ludobójstwo to rzeczywistość II wojny światowej. ,,Ludzie ludziom zgotowali ten los"- napisz jak rozumiesz to motto, co to znaczy być człowiekiem i czy istnieją jakieś granice moralne, których nie należy przekraczać.

POTRZEBUJĘ TEGO NA 6 MARCA DO GODZINY 16:00

DAJE NAJ !!!! NIE Z NETA BO ZGŁASZAM BŁĘDNE LUB SPAM !!! MINIMUM NA 2 STRONY A4 !!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-04T21:07:49+01:00
2 wojna światowa przyniosła wiele nie szczeć, obozy zagłady a w nich masowe egzekucje tragiczne warunki i nieopisane ludzkie tragiczne historie. Historie niezliczone, jest ich bowiem tak wiele jak wielu ludzi w tych obozach było i jak wielkie ich rzesze tam zginęły. Gdy zaś pomyślimy nad tom tragedia, i uzmysłowimy sobie ze tym wszystkim ludziom ten tragiczny i upokarzający los zgotowali inni ludzie, nie możemy nie zadać sobie pytania czy ci ludzie wciąż zasługują na nazywanie ich ludźmi? czy nie przekroczyli oni granic moralności i oczywiście jeśli tego nie zrobili to co należało by zrobić żeby te granice przekroczyć? czy jeśli takie ogromne okrucieństwo nie było przekroczeniem wszystkich granic moralności to czy one wgl. istnieją? Dla mnie jako zwykłego człowieka oczywistym jest ze jakieś moralne zasady istnieją a szczerze wstrząśnienia wydarzeniami drugiej wojny światowej uważam ze wtedy właśnie te granice zostały przekroczone w każdy możliwy sposub.
oczywiście wcześniej wspomniałam już motto ,,Ludzie ludziom zgotowali ten los,, i nie do końca jestem w stanie się z tymi słowami zgodzić. z jednej strony jest to oczywiście prawda ale po pacząc na to z drugiej czy tych wszystkich oprawców można jeszcze nazwać ludźmi? moim zdaniem ludzie powinni mieć ludzkie uczucia a Tamtym ludziom tych ze brakowało. każda osoba bowiem mająca uczucia po tak okrutnych zbrodniach miała by wyzuty sumienia nie była by wstanie nie tylko jeden raz popełnić tak strasznego czynu ale także a to już z cała pewnością robić tego samego dalej. jak wiec można rozumieć te słowa? czy cze ba je rozumieć dosłownie jako iż chodzi tutaj tylko o gatunek ludzki jako taki? myślę ze tak gdyż dla mnie oczywistym faktem jest ze osób tak do końca pozbawionych skrupułów uczuć i zwykłego przecież ludzkiego współczucia można nazwać człowiekiem tylko pod czysto teoretycznym względem bo nie jest osoba która prezentuje jeszcze jakieś inne czysto ludzkie uczuciowe czy tez moralne prawdy lub odczucia. w takim właśnie świetle można myślę postawić sprawców tych wszystkich masowych mordów, cierpień, ludobójstw i innych jakże straszliwych dla każdego prawie człowieka,-albo wręcz dla każdego człowieka mającego ludzie uczucie-przestępstw na godności człowieka na jego życiu i zwykłych ludzkich uczuć. każdy z nas ludzi żyjących teraz może śmiało powiedzieć ze jego lub jego rodzinie w sposub pośredni czy bezpośredni oraz mniej czy bardziej dotkliwy dotknęły bezduszne zbrodnie Holokaustu bowiem jakże trudno było by w czasach tej ze 2 wojny światowej znaleźć choć jedną osobę nie dotkniętą żadna z tych straszliwych zbrodni. szacuje się ze samych żydowskich ofiar było na skutek tych wszystkich zbrodni od 5 do nawet 7 milionów. do tego dochodzą jeszcze inne ofiary z polski czy prawie każdego innego kraju na świecie. śmierć każdej z tych właśnie milinów osób dotknęła bardzo wiele innych ludzi czyli ich rodziny przyjaciół czy znajomych. cze ba jeszcze pamiętać ze w podanych przeze mnie liczbach wiele osób mogło zostać pominiętych z powodu niszczenia archiwów. ponadto nie wolno nigdy zapomnieć ze ofiary podane prze zemnie były tylko ludźmi kruży w tych wielu prześladowaniach zginęły, jest jeszcze niezliczona rzesza ludzi cierpiących z powodu wiezienia w rożnych obozach jak choćby najsłynniejszy z nich Auschwitz oraz wielu eksperymentów przeprowadzonych na ludziach. każdy z ludzi który kiedy kol wiek miał z takimi rzeczami jak hitlerowskie więzienia fabryki eksperymenty czy obozy zagłady a wyszedł z nich żywy do dzisiaj przeżywa ten koszmar i będzie to robić do końca swojego życia gdyż tak strasznych obrazów nie da się wymazać z pamięci.
tak wiec uważam ze to co zrobili ludzie przeznaczając innych na taki los było czymś okropnym i w swojej istocie tak strasznym ze pozbawia istoty człowieczeństwa samego w sobie.
1 5 1