1.Zredaguj ogłoszenia do gazety, w których Pan Cogito:
a)obwieszcza o zgubieniu swojej duszy i prosi o pomoc w jej odzyskaniu
b)wyraża zdecydowaną chęć nabycia duszy ponieważ własna go opuściła
c)proponuje sprzedaż swej duszy na korzystnych warunkach

2. A gdyby dusza Pana Cogito jednak napisała list...- odtwórz jego treść.

na podstawie wiersza "Dusza Pana Cogito" Zbigniewa Herberta

Pomożecie ??
z Góry dziękuję ;**

1

Odpowiedzi

2009-10-23T13:36:07+02:00
1.a)
Zagubiono lekko używaną duszę. Ostatnio była widziana tydzień temu. Zniknęła nie wiedzieć kiedy. Ktokolwiek widział duszę proszony o kontakt. Przewidziana nagroda - Pan Cogito tel. 00000000000

1.b)
Kupię duszę, wierną, lojalną, przywiązującą się do właściciela. Może być używana. Pan Cogito tel. 0000000

1. c)
Atrakcyjna cena!
Sprzedam używaną duszę - podróżniczkę, znającą wiele języków i kultur. Świetnie nadaje się dla osób lubiących lubiących podróżować i którym nie przeszkadza chwilowy brak kontaktu z duszą. Cena do negocjacji
Pan Cogito tel 0000000000

2
Drogi Panie Cogito!

Piszę do pana z dalekiego kraju. Odeszłam na moment, ponieważ nudno potrzebowałam rozrywek. Teraz poznaję nowy język, nową kulturę i nowe dusze - podróżuję autostopem z zaprzyjaźnionymi duszami - proszę się nie martwić, jesteśmy ostrożne.
Postanowiłam zmienić swoje przyzwyczajenie (to wpływ innych podróżujących ze mną dusz) i dać Panu znać, co się ze mną dzieje. Wszak dusza, jak kobieta - zmienną jest.
Wrócę niedługo - gdy już podróżowanie mnie zmęczy chciałabym jeszcze odwiedzić kilka dusz i kilku ludzi - proszę nie wypatrywać mnie z niecierpliwością, proszę odpocząć, pomyśleć o mnie dobrze i czekać, bo to co wyczekane darzone jest większą miłością. Cierpliwości - sprawię Panu swoim powrotem niespodziankę. Jak Pan dobrze wie, zmieniły się czasy, gdy dusza opuszczała człowieka, gdy kończył on swój żywot. Teraz, wraz z postępem cywilizacji zmieniają się ludzkie zwyczaje, dlaczego zatem nie mogłyby się zmienić zwyczaje dusz? O nie, nie usprawiedliwiam się - przypominam tylko.
Panie Cogito - proszę się o mnie nie martwić, wszak nie zabrudził i nie zniszczył Pan mnie - do takiego Pana dobrze i miło wracać.
Do zobaczenia za jakiś czas.
Pana szczerze oddana

Dusza
28 4 28