W imieniu Wojtka napisz list do kolegi, który z powodu choroby nie uczestniczył w przygotowaniach do wycieczki. przedstaw mu plany wycieczkowe i oczekiwania związane z tym wyjazdem. Pamiętaj o odpowiedniej formie i stosowanym słownictwie. (Wstęp, rozwinięcie )

2

Odpowiedzi

2010-03-04T22:29:42+01:00
Drogi ... [ kolego ]
Marcinie, ponieważ nie było Cię przez ostatnie dni w szkole, napiszę do Ciebie jak wyglądały przygotowania do naszej szkolnej wycieczki.
Wyjazd do Krakowa będzie 21.04.2010.Pani kazała wszystkim zabrać zapas jedzenia i kilka ciepłych ubrań, ponieważ zapowiada się nie zbyt ładna i ciepła pogoda.Wpłacić można do przyszłego tygodnia.Cena wynosi 200 zł.I obejmuje 5 dni w Krakowie.
Będzie czekać nas wiele fajnych atrakcji.Zwiedzimy Wawel. Oglądniemy krakowskie sukiennice a wyjdziemy na wierzę Mariacką. Musisz jechać! Będzie fajna zabawa!

Wojtek
5 4 5
2010-03-04T22:31:54+01:00
...! (imię jakieś, np. Karolu)

Pisze do ciebie, bo chce cię poinformować o przygotowaniach do wycieczki, w których nie mogłeś uczestniczyć z powodu choroby. Jak tam twoje zdrowie? Mam nadzieję, że wyzdrowiejesz szybko i razem z nami pojedziesz na wycieczkę.

Jak wiesz, zaplanowaliśmy wycieczkę po okolicznych miejscowościach. Postanowiliśmy wyruszyć rano, aby mieć więcej czasu na chodzenie i odpoczynek. Zaplanowaliśmy trasę, którą szczegółowo zaznaczyliśmy na mapie. Myślę, że ci się spodoba. Będziemy chodzili przez lasy i skałki, a więc to co lubisz. Nie ominęliśmy żadnego ważnego miejsca w najbliższych okolicach przez to, że chcemy dokładnie poznać te tereny. Chcemy również zrobić konkurs na orientacje, ale to jeszcze musimy dopracować. Około wieczora planujemy powrót, który będzie poprzedzony ogniskiem. Mamy nadzieję, że poznamy się lepiej i zgramy jeszcze bardziej.

Wracaj szybko do zdrowia i do nas oczywiście. Zawsze miałeś wiele pomysłów, więc czekamy na ciebie. I przesyłam pozdrowienia od całej klasy.
Trzymaj się,
Wojtek
4 4 4