Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-05T11:25:20+01:00
Internet to powszechnie znana globalna sieć komputerowa łącząca komputery na wszystkich kontynentach. Powstał w U.S.A w 1969r. początkowo do celów militarnych, w 1984r. naukowych, a w 1990r. internet stał się powszechnie dostępny. Do Polski dotarł z 3 letnim opóźnieniem. Choć jest to młody wynalazek w porównaniu np. do telewizji czy radia to z każdą chwilą przyspasza sobie wielu zwolenników.

Ale czy aby na pewno, internet jest pożytecznym wynalazkiem. Postaram się tą hipotezę udowodnić bądź obalić poniższymi argumentami.

Zacznę od tego, że internet bardzo pomaga w szkole. Nie wychodząc do biblioteki, jak to dawniej było, można skorzystać z wielu encyklopedi czy innych pomocy naukowych. Nasza praca jest efektywniejsza i mniej pracochłonna.

Nie można też zapomnieć o ludziach starszych i chorych. Liczne sklepy internetowe i jakże ważne apteki są dla nich zbawienne. Nie wychodząc z domu mogą zrobić zakupy i zakupić potrzebne lekarstwa.

Za kolejnym agumentem popierającym tą hipotezę przemawia fakt, iż internet pomaga nam znaleźć nowych znajomych lub porozmawiać z naszymi kolegami. Pomaga również w kontaktach ludzi porozrzucanych po świecie.

Po trzecie. Na wielu stronach z darmowymi grami pokazują się linki na strony nie przeznaczone dla dzieci. Gorszące rysunki natrętnie pokazują się co chwile. Dla wielu nastolatków może to być prawdziwy szok. Sam doświadczyłem tego wiele razy i zapewniam, że nie jest to przyjemne. Jest to duży problem ponieważ przeciętny wiek internauty jest niewielki.

Kolejnym nieprzychylnym argumentem wobec internetu jest to, że na popularnych czatach roi się od pedofili i innych zboczeńców.
Fakt ten został niedawno dostrzeżony, a liczne reklamy informowały rodziców o niebezpieczeństwie.

Następnym plusem bądź minusem jest fakt, iż w internecie każdy jest praktycznie anonimowy. Liczne organizacje terrostyczne werbują w ten sposób nowych członków pozostając bezkarnymi. Kilka lat temu w Ameryce nastolatek sam skontruował bombę zabijając wielu ludzi. Wiedział jak to zrobić z internetu. Lecz anonimowość nie jest wykorzystywana tylko przez złych ludzi. Często, kiedy wstydzimy się wypowiedzieć w jakiejś ważnej kwesti, możemy to zrobić bez ujawniania się.

Podsumowując. Internet ma wiele plusów jak i minusów. Lecz nie można rezygnować z takiego uproszczenia życia. Każdy kto choć raz korzystał z internetu wie jak jest pożyteczny. Jeżeli z powodu terrorystów mamy uważać internet za zło to byłby to wielki błąd. Przyniósł ludzkości wiele dobrego. To, że niektórzy wykorzystują go w złych celach i tak nie zmienia faktu, iż internet jest pożytecznym wynalazkiem.

10 2 10