Odpowiedzi

  • Muki
  • Początkujący
2010-03-04T23:14:58+01:00
Modlitwa to rozmowa i pojednanie z Panem Bogiem.
2010-03-04T23:17:32+01:00
Modlitwa – najważniejszy rytuał i jedna z podstawowych form kultu religijnego. Polega na skierowaniu swoich myśli do istoty lub istot, mogących być lub będących przedmiotem kultu (bogowie, święci, aniołowie), czyli do sfery sacrum. Jeżeli modlitwa jest werbalizowana, określana jest jako ustna, jeżeli nie jest wokalizowana, nazywana jest modlitwą myślną.

Modlitwy dzieli się ze względu na ich charakter. Wyróżnia się więc modlitwy uwielbiające (uwielbienia), dziękczynne oraz błagalne. Niejednokrotnie modlitwy zawierają dowolny układ powyższych, co prowadzi do dalszego ich podziału pod tym względem (np. modlitwy dziękczynno-błagalne).

Akty modlitewne są powszechne we wszystkich religiach. Choć modlitwa może przyjmować formę indywidualnej rozmowy z istotą boską, to w wielu religiach ukształtował się pewien kanon modlitw, których treść jest ściśle określona i przekazywana w takiej formie wyznawcom.
2010-03-04T23:18:57+01:00
Modlitwa - jest to podstawowa forma wyznawania wiary. W większości przypadków wiary chrześcijańskiej. Modlitwa polega na kierowaniu swoich myśli do Boga. Zależy od wyznania wiary. W chrześcijaństwie do Boga , natomiast w innych religiach do innych istot.
Przykładowe modlitwy chrześcijan : Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo , Pod Twoją Obronę.


Liczę na maxa ;) <33** ;)*****