Odpowiedzi

2010-03-05T09:15:57+01:00
Seks nie jest tematem tabu - wręcz przeciwnie, mówi się o nim często i gęsto. Występuje w kulturze masowej jako coś normalnego, nikogo nie dziwią roznegliżowane modelki na plakatach i w reklamach. Modne i powszechnie akceptowane są tzw. wolne związki.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-05T13:26:29+01:00
Przyczyna zakorzeniona jest w braku dostatecznej wiedzy na temat podstawowych prawidłowości życia seksualnego. Konflikty prowadzące do rozwiązłości seksualnej, niewierności małżeńskiej i do rozwodów na tle seksualnym powstają także poprzez różnicę temperamentów, potrzeb, oczekiwań, upodobań, nieprzystosowaniu seksualnym, klimacie nudy i monotonii dnia codziennego a także braku kultury współżycia oraz przesadnej koncentracji tylko na własnych potrzebach.We współczesnej popkulturze i w tak zwanej nowoczesnej obyczajowości małżeństwo stało się tylko społecznym środkiem dla zaspokajania wszelakich potrzeb seksualnych, a nie jak być powinno - ośrodkiem dobra wspólnego małżonków oraz potrzeby zrodzenia i wychowywania dzieci. Małżeństwo przestało być środowiskiem zaspokajania podstawowych ludzkich potrzeb emocjonalnych. Sprzyjające rozwodom stały się: równouprawnienia kobiet oraz uznanie za podstawę sprawiedliwego ustroju społecznego zasadę całkowitej równości warunków życia oraz praw ludzi (czyli tzw egalitaryzm). Dziś przeciętna rodzina stała się bardziej zależna od czynników emocjonalnych i psychologicznych, a zatem co za tym idzie stała się mało odporna i bardziej wrażliwa na różnorodne stresy, przykre stany emocjonalne. Przy tym współczesny człowiek nie lubi albo nie chce mówić drugiemu co czuje (nie mówi się o uczuciach). Małżonkowie coraz mniej ze sobą rozmawiają wyjaśniając sobie źródła konfliktów.
Uwidaczniają się bardzo nieporozumienia i zaburzenia na tle seksualnym (chodzi tutaj o samą niemożność współżycia, nieporadności partnera, a nawet takie prozaiczne czynniki jak uniemożliwienie współżycia z powodu braku intymności spowodowanej np. brakiem własnego mieszkania, wtrącających się teściów itp)
Kolejnym powodem są także liczne ostatnio zdrady małżeńskie lub ujawnienie się po ślubie romansu przedmałżeńskiego, który często jest kontynuowany także później. Na koniec warto wskazać także odkrycie z czasem form zachowań drugiej osoby które a dłuższą skalę trudno przyjmować np. - alkoholizm, zachowania sadystyczne, dewiacje seksualne.