Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-05T12:01:03+01:00
Przede wszystkim, aby być przyjacielem Jezusa trzeba nawiązywać z nim kontakt, rozmawiać poprzez modlitwę. Mieć otwarte serce. Uczęszczać do kościoła. Spowiadać się ze swoich grzechów. Co niedzielą przyjąć ciało Chrystusa, na jego pamiątkę. Zachowywać co piątkowy post. Święty dzień święcić. Przestrzegać dziesięciu przykazań Bożych. Dziękować za dane dni, te dobre jak i te złe. Z radością przyjmować sakramenty, z nadzieją o życie wieczne w niebie.

Mam nadzieję że pomogłam, licze na Naj ;D
2010-03-05T12:03:26+01:00
Wiele osób zadaje sobie takie pytanie. Myślę,że najlepszą drogą do stania się przyjacielem Jezusa jest przede wszystkim wiara w Boga. Sposobów do zaprzyjaźnienia się z Jezusem jest wiele i każdy ma inne, ale ja sama potrzebuję wytrwałości. Będę się zbliżać do Niego poprzez czytanie Pisma Świętego, tak jak uczą o tym na katechezie. Następnie będę uczestniczyć w mszach świętych co niedziela, w każde święta. Jeśli w mojej parafii są jakieś koła przykościelne bądź spotkania zapiszę się tam. Będę pamiętała o codziennej modlitwie,a także o przestrzeganiu przykazań. Uważam,że Bóg jest otwarty na ludzi i z pewnością zauważy moje starania i będzie mnie wspierać w wszelkich trudach.
1 5 1
2010-03-05T13:00:25+01:00
Aby być przyjacielem boga trzeba codziennie rozmawiać z nim po przez modlitwę.Pomagać bliźnim jak tylko można trzeba mieć otwarte serce dla każdego wybaczać naj zagożalszym wrogą i jak najmniej grzeszyć bo jak grzeszymy to się kłócimy z bogiem.