Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-05T12:03:17+01:00
Drodzy uczniowie!


List ten kieruje do Was z powodu nasilającego sie wciaz zjawiska przemocy w naszej szkole. Chcialbym przekonać Was do zapobiegania przemocy i zachecania innych uczniów, aby się temu przeciw stawiali.
Wiele osób zauważyło na pewno, że przemoc w naszej szkole jest czyms normalnym, zdarzającym się praktycznie codziennie. Wielu z Was na pewno także było świadkami, ofiarami lub nawet sprawcami przemocy. Szkoła jest miejscem do zawierania nowych znajomości, przyjaźni, miejscem do zdobywania wiedzy i zdolności, a nie poniżania, przemocy i innych przejawów agresji. Przemoc w naszej szkole jest coraz częstszym zjawiskiem. Powinniśmy sie przed nią bronić i z wszelka cenę starać się ,żeby jej nie poszerzać. Od dawna wiadomo, że przemoc rodzi przemoc, więc jej używanie, nawet rzadkie, może dla wielu osób się źle skończyć. Czy chcielibyście, drodzy uczniowie, aby ktoś codziennie się nad wami znęcał/ Czy chcielibyście przychodzic do szkoły z obawą, że ktoś za moment może Was zaatakować ?
Apeluje do Was, abyście będac świadkami przemocy zapobiegali jej w sposób dyplomatyczny, a nie siłowy. Zachecam do zapobiegania przemocy aby w naszej szkole żyło się bezpieczniej i przyjemniej.


(podpis)