Odpowiedzi

2010-03-05T12:15:11+01:00
Miłosierdzie jest dla mnie dobrocią i współczuciem okazywanym innym.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-05T12:23:19+01:00
Współczesny świat to ciągła pogoń za dobrym wykształceniem,znalezieniem swojego miejsce w życiu, bycie na topie. Kiedy osiągniemy dorosłość szukamy pracy i pozycji w świecie dorosłych. Miłosierdzie to jakby czynność , postawa odchodząca do lamusa, którą często wstydzimy się okazywać.Lecz cały świat nie opiera się tylko na karierze i pogoni za pieniędzmi.Jest wiele sytuacji, gdzie zauważamy ogromne serce i miłosierdzie ludzi.

Najbliższym przykładem jest postawa polskich ratowników, pracujących w pocie czoła na Haiti, po straszliwym trzęsieniu ziemii. Ludzie ci, często bezimienni poświęcili czas, swoje zdrowie, a także tu w Polsce zostawili swoje rodziny, aby tam nieść pomoc poszkodowanym.

Postawą miłosierdzia , która bardzo do mnie przemawia jest adopcja na odległość. Często ludzie nie znają dziecka, któremu okazują pomoc. Tych kilka złotych, które przeznaczają miesięcznie na jego potrzeby, daje im dużo radości.

Z kolei przejdę do tego że organizacje takie jak WOŚP, Fundacja TVN i POLSAT okazują ogromne milosierdzie dla chorych dzieci. Organizują różne koncerty i zbiórki, na których zbierają pieniądze na wyleczenie chorych. Dostają miliony z całej Polski, dzięki którym są w stanie pomóc w leczeniu.

Kolejnym przykładem, może nie o zasięgu światowym, ale tu z naszego podwórka jest to, jak np. młody człowiek z uśmiechem na twarzy, pomaga staruszce przejść przez ruchliwe skrzyżowanie.

Miłosierdzie dla mnie to nie tylko pomoc, to także uśmiech do sąsiada, dobre słowo powiedziane drugiej osobie, czy może ustąpienie miejsca w autobusie.
5 3 5