Odpowiedzi

2009-10-21T15:43:19+02:00
- wez 2 sznurowki do reki. zloz je na krzyz, nastepnie przeloz jedna przez druga. ma powstac supelek.
-nabierz powietrza do buzi
- stanij tylem do krzesla. zegnij nogi tak bys na nim usiadl
20 1 20
2009-10-21T16:03:25+02:00
Instrukcja sznurowania butów:

Bierzemy jedną sznurówkę do prawej ręki, a drugą do lewj. Krzyżujemy je i przekładamy końcówkę tej która jest wyżej przez utworzony otwór. Zaciągamy obie sznurówki. Jeśli chcemy dodać kokardki to ponownie bierzemy obie sznurówki do rąk (po jednej w kazdej ręce)i składamy każdą na pół. Powtarzamy czynność z krzyżowaniem i przekładaniem przez otwór. Zaciągamy i gotowe. ;)

Instrukcja oddychania:

Oddychanie ustami:
Otwierasz usta, bierzesz wdech powietrza do płuc. Wypuszczasz powietrze. Zamykasz Usta. Otwierasz usta, bierzesz wdech powietrza do płuc. Wypuszczasz powietrze. Zamykasz usta. I tak w kółko.

Oddechanie nosem:
Wciągasz powietrze nosem do płuc. Wypuszczasz powietrze nazewnątrz.

Instrukcja siadania na krzesle:

Ażeby usiąść na wybranym przez siebie krześle należy najpierw stańąć za nim. Górnymi kończynami ciała,czyli rękoma chwycić za oparcie z obu stron i wysunąć je zza stołu,ławki,itp. Kiedy już się z tym uporamy, przechodzimy na prawą stronę krzesła, przenosimy lewą dolną kończynę, czyli nogę przed krzesło. Robimy to samo z prawą nogą.Wreszcie siadamy na krześle i łapiemy jego siedzenie rękami za boki z obu stron. Powolnymi, równomiernymi i krótkimi ruchami najniższych partii kończyn dolnych, czyli stopami przesuwamy krzesło do przodu, do momentu, aż nasz tułów dotknie ławki lub stołu. Ostatnią rzeczą, którą musimy zrobić, to wygodnie się oprzeć i połozyć swoje ręce na blacie. Po prawidłowo i dokładnie wykonanych czynnościach powinniśmy wygodne siedzieć na krześle. Jeżeli próba się nie powiodła, radzę powtażać tę czynnośc aż do skutku.
58 1 58