Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-03-05T14:08:58+01:00
"Przyjaźń"

Zuzia miała zawsze dużo problemów, kłopotów. Często była smutna i milcząca. Nie miała z kim o tym porozmawiac. Pewnego dnia poszła do nowej szkoły. Zapoznała się tam z Kasią. Od razu się polubiły i zaprzyjaźniły.
Zuzia nie lubiła mówic nigdy o swoich problemach. Lubiła zawsze sama radzic sobie z jakimiś trudnościami. Była pewna, że da radę, ale musiała się w końcu komuś wygadac. Otóż niedawno rozstała się z chłopakiem. Było jej z tego powodu bardzo przykro, często płakała. Pewnego dnia zadzwoniła do przyjaciółki w ciągu dnia. Poprosiła Kasię, żeby przyszła do niej. Kasia właśnie rysowała pracę na plastykę, robiła zadania domowe, miała wyjśc z psem na spacer. Porzuciła wszystko co robiła i poszła do Zuzi. Drzwi otworzyła jej mama, po czym zaprowadziła ją do pokoju Zuzi. Weszła. Siedziała smutna, zła i jak było widac, w bardzo złym humorze. Przyjaciółka od razu zaczęła ją pocieszac, wiedziała, że nie może zostawic przyjaciółki z takim problemem. Zuzi bardzo to pomogło. Na drugi dzień zadzwoniła do chłopaka, porozmawiała z nim. Wyjaśnili sobie wszystko. Następnie starała się zapomniec o nim. Kaśka jej w tym pomagała.
Kasia bardzo się starała i pomogła jej. Były chłopak Zuzi zrozumiał ją, wysłuchał i wszystko sobie wyjaśnili. Zuzia podziękowała Kasi za to, że przy niej była i jej wysłuchała, poradziła... Powiedziała, że się cieszy, że na świecie jest osoba, która jej pomoże w każdej sytuacji.