Napisz rozprawke w ktorej udowodnisz ze dzielo szekspira (romeo i julia) zyskalo tak ogromna popularnosc bo autr watek milosny przedstawia w wyjatkowy sposob .za argumenty niech posloza ci rozbudowane odpowiedzi na nastepujace pytania:
1.jak dlugo dzieje sie akcja i jakie refleksje wywoluje krotkotrwalos szczescia kochankow
2.w jakich sceneriach i o jakich porach rozgrywaja sie wydarzenia
3.w jaki sposob kochankowie wyrazaja swe uczucia
4.jakiej swery ludzkiego zycia dotyka tresc tragedii

dodaje jeszcze moje notatki :
we wstepie o popularnosci
w 1 argumenice opisac ze w krotkim czasie autor zawarl duzo rzeczy
w2 ze w nocy romantycznosc tajemnicze miejsca
w3 rozbudowane, poetyckie,piekne,srodki artystyczne
w4 ze marzymy o takiej milosci

1

Odpowiedzi

2010-03-05T14:21:50+01:00
,,Romeo i Julia" to niezwykła książka. Opowiada o miłości dwojga młodych ludzi. To bardzo popularna książka. Moim zdaniem dlatego, że autor w wyjątkowy sposób przedstawia wątek miłosny. Przyjrzyjmy się bliżej tej kwestii.
Po pierwsze autor w krótkim czasie zawarł dużo rzeczy. Prędko wczuwamy się w rolę nieszczęśliwych nastolatków i chętnie towarzyszymy im do ostatniej chwili.
Po drugie w tekście znajdziemy wiele pięknych, rozbudowanych, środków artysycznych. Szekspir zaskakuje nas, np. słowami Romea, kiedy to on chce być rękawiczką Julii, by móc być przy ukochanej czy wzruszającymi rozmowami.
Z kolei pragnę zauważyć, że akcja książki przez długi czas rozgrywa się w tajemniczych, romantycznych miejscach. Wszyscy chyba pamiętają słynną scenę balkonową, podczas której Romeo wyznaje miłość Julii.
Uważam też, że kochankowie w piękny, wzruszający sposób ukazują swoje uczucia. Pokazują jak silna może być miłość.
Ważny jest też fakt, że my marzymy o takim silnym uczuciu. Pragniemy kochać i być kochani. Wiele osób potrafi przez całe życie szukać swojej połówki.
Uważam, że ta książka jest niezwykła i niepospolita, a Szekspir zasługuje na miano jednego z najlepszych pisarzy tragedii.
1 1 1