Odpowiedzi

2010-03-05T14:49:58+01:00
Za każdym razem, kiedy widziałam jego twarz, jego piękny uśmiech bądź same oczy, robiło mi się ciepło na duszy. Nawet kiedy złapał mnie za rękę, żeby pomóc mi wstać jak upadłam na w-fie, czułam jakbyśmy od dawna oboje się kochali. Czy właśnie to mogę nazwać miłością? Zawsze szukałam sposobu, żeby być najbliżej niego. Zostawałam po szkole, żeby móc popatrzeć na niego jak gra w piłkę nożną na boisku. Mimo, że on tak naprawdę mnie nie znał to wciąż miałam nadzieję, że wyznam mu co czuję, a on odzwierciedli te uczucia.
Minęło kilka dni. W końcu zapoznałam się z nim. Chyba czas, żeby powiedzieć mu czo czuję.
Idąc przez podwórko zauważyłam jego z Kamilą. Moim wrogiem numer jeden. Od dawna wie, że podoba mi się Krystian.
Podsłuchałam ich rozmowę. Poprosiła go o chodzenie.
Wtedy już nie wytrzymałam. Pobiegłam do najbliższego mostu i wspięłam się na barierkę. Patrząc w otchłań rzeki, w której zaraz mogę wpaść. Ja naprawdę go kochałam. Znowu się spóźniłam. Po raz drugi spóźniłam się z wyrażeniem uczuć. To tak bardzo bolało.
Ale zrobiłam krok naprzód. Usłyszałam za sobą tylko wołanie mojego imienia. To on je krzyczał.
Ale było za późno. Widzialam tylko jego twarz,a potem ciemność.

Według mnie jest wiele przypadków śmierci z powodu miłości. Czasem zdarza się taka jak w Romeo i Julii, czasem tylko jednostronna. Bo jedna osoba się zabije, druga to olewa.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-05T14:55:57+01:00
Romeo i Julia to przede wszystkim postacie ponadczasowe. Wiliam Szekspir tworząc tą sztukę, przedstawił miłość tragiczną z jaką w dzisiejszych czasach bardzo często się spotykamy. Uważam że tragizm Romea i Julii jest jak najbardziej aktualny we współczesności.
Na co dzień spotykamy się z ludźmi zakochanymi. Miłość to uczucie które towarzyszy ludziom od początku ludzkości. Nie ma człowieka który by nie kochał. Czasem jednak to uczucie może doprowadzić do przykrych skutków. Jednak częściej kojarzone jest z przyjemnością i spełnieniem. Przykładem miłości tragicznych w dzisiejszych czasach jest na przykład choroba jednego z małżonków, która rujnuje życie obojgu małżonką, a czasem nawet całej rodzinie. Mówi się że miłość przezwycięży wszystko nie zawsze jednak ludzie są na tyle silnie psychicznie aby pokonać przeciwności losu.
Na zakończenie chciałabym powiedzieć ze w pełni zgadzam się iż tragizm Romea i Julii jest aktualny w dzisiejszej rzeczywistości, jedynie objawia się innymi skutkami.