Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-05T14:40:14+01:00
Idealne państwo zawsze kojarzyło mi sie z mityczną kraina Eldorado dlatego proponuję taką nazwę. Pąństwo jak wiadomo jest złozoną struktóra, zróznicowaną wewnetrznie oraz posiadajaca władze. Dlatego idealne państwo musi byc oparte na podziale władzy oraz mieć określony ustrój polityczny. Ktos powiedział ze 'demokracja to najgorszy system polityczny, ale nikt nie wynalazł leprzego'. Współczesna demokracja jest oparta na Monteskiuszowkim podziale władzy, szczeże mówiac ja jestem z niej zadowolona(w wiekszosci), więc moze i w idealnej krainie na cos się przyda.
Każdy człowkiek jest inny i kazdy woli inne otoczenie: jedni wola morze inni góry. Dlatego nasze Eldorado powinno znajdować się w zróznicowanym krajobrazie:morze góry jeeziora lasy itp. gdzieby to mogło być... proponuję Kolorado
Praca dla człowiek współczesnego czasto jest przymusem, ponieważ nie morze on wybrac idealnego zajęcia, indywidualnego, w idealnym państwie istniałaby różnorodnosć. Każdy ma jakas pasje, w której bedziemógł sie realizować, bo nie każdy musi by bankierem ale i nie każdy ogrodnikiem.
co łaczy sie z praca? Oczewiście rozrywka po ciezkiej prawcy wszystkim należy się odpoczynek i relaks. W tak pieknych okolicznościach przyrody jakie zapewnia Kolorado jest masa pomysłów na spedzanie wolnego czasu. mozna sie poopalać, zobaczyć wielki Kanion Kolorado i tak tradycyjnie pograć w golffa , biegąć, czytać, tańczyć...
Tak naprawdę ideał dla kazdego człowieka to zupełnie cos innego, nie wszyscy byliby szczęsliwi w mojej współczesnej kraine szczęscia ale czy ja byłabym szczęsliwsza w ich Eldorado?