Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-05T16:04:03+01:00
Każdy z nas ma praw do wolności i jednocześnie nie powinniśmy tego prawa zabierać innym istotom żywym dlatego jestem przeciwna tresurze dzikich zwierząt.
Zwierzęta tresurowe najczęściej są bite, trzymane w klatkach i zmuszane do ćwiczeń. Mimo że nie mają rozumu jak ludzie ale mają odczucia które podczas takiej tresury na pewno nie są pozytywne. Oprócz tego dzikie zwierzęta są zabierane z ich prawdziwego domu jakim jest dżungla, oderwane od swojego dawnego otoczenia i rodziny. Robi się z nich maskotkę w cyrku. Ludzie za zobaczenie tygrysa przeskakującego przez koło ognia płacą duże pieniądze ale czy ktoś tak naprawdę zastanawiał się nad jego losem? Raczej nie. Tresowane psy ratują ludziom życie, ale życia nie uratuje człowiekowi tygrys przeskakujący przez koło. Jeżeli tresura przynosi ludziom taką radość to powinni ją stosować do celów szlachetnych a nie dla pieniędzy i sławy.
Reasumując tresura dzikich zwierząt jest dla mnie działaniem negatywnym. Mam nadzieje że odpowiednio przedstawiłam powody dla których tak uważam.Mam nadzieje ze się nadaje. Możesz coś zmienić lub dodać parę zdań od siebie ale jakiś zarys masz.
26 4 26