"Makbet" Shakespeare'a. Przeanalizuj sceny VII z aktu I oraz scenę I z aktu III i odpowiedz na pytanie "Jak doświadczenia życiowe wpływają na postawę bohatera. Wykorzystaj znajomość całego utworu odpowiadając na pytanie: W jaki sposób Makbet stał się zbrodniarzem?

2

Odpowiedzi

2010-03-05T15:36:34+01:00
Wiedźmy, które przepowiedziały Makbetowi przyszłość sprawiły, że ten zaczął dążyć do władzy. Gdyby nie poznał swojej przyszłości, można mniemać, że nie myślałby o zbrodni, ale perspektywa, którą przedstawiły mu wiedźmy go kusiła, obudziła myśli o zabójstwie króla i zło, dotąd uśpione, ale będące w każdym człowieku. Gdy Makbet niepewny jeszcze swojej decyzji, poprosił żonę o radę, ta utwierdziła go w postanowieniu dokonania zbrodni, dając mu do zrozumienia, że nie można przepuścić okazji, która nadażyła się jeszcze tej samej nocy - wizyty króla, śmiejąc się z jego słabości. Drwiny zagłuszyły jego sumienie, można powiedzieć, że to żona ostatecznie popchnęła Makbeta do popełnienia morderstwa.
Postępowanie Makbeta śmiało można uznać za dowód, że czasem lepiej nie wiedzieć, co się wydarzy i jak wpłynie na nasze dalsze życie.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-05T16:06:17+01:00
Lady Makbet to kobieta gotowa na wszystko.Kocha i nienawidzi z równą siłą.Perspektywa zostania królową całkowicie ją zaślepia.Nakłania męża do zbrodni,potem go chroni ,zachowuje opanowanie i zimną krew wydaje się być silniejsza od męża lecz popada w szaleństwo.Moim zdaniem Makbet został zbrodniarzem ponieważ usłyszał przepowiednie czarownic ,które go umocniły w przekonaniu , że może zdobyć władzę.Zabija Dunkana jenak żądza władzy nakłania go do kolejnych zbrodni.Zabija swojego przyjaciela Banka dlatego ,że słyszał przepowiednię.Makbet popada w obłęd , ma halucynacynacje.Przez caly czas dysponuje wolną wolą ,od niego zależy ,jaką decyzje podejmię.Jednak on wybiera szlak zbrodni,które doprowadzają go do śmierci.
2 3 2