Wymyśl i opisz idealne państwo które marzy się człowiekowi współczesnemu (weź pod uwagę jego położenie, ustrój współczesny, prace i obyczaje ludzi, architekturę i sztukę)
____
Praca ma mieć co najmniej 200 słów i ma być na temat.

2

Odpowiedzi

2010-03-05T16:20:27+01:00
Uważam, że nie tylko mi marzy się idealne państwo - bez kradzieży, zabójstw. Jednym z większych problemów człowieka jest praca, która jest dla niektórych przymusem, a dla innych pasją. Moje idealne państwo znajdowały by się na pewno, gdzieś w ameryce południowej, ponieważ panuję tam często ciepła temperatura. Państwo powinno być oparte na podziale władzy i posiadać bardzo inteligenty ustrój. Po ciężkiej pracy dla mieszkańców takiego państwa była, by rozrywka/odpoczynek. Każdy mógłby poczytać w spokoju swoją ulubioną książkę, czy oglądnąć film bez żadnych przeszkód. Jeżeli chodzi o pracę to każdy wykonywał by swoje wymarzone zajęcie. Większość produktów będzie tania i będzie odpowiadała każdemu. W takim państwie znajdowały by się liczne kina, muzea, biblioteki - coś w sam raz dla każdego.

Myślę, że takie państwo odpowiadało, by każdemu. Wykonywanie pracy nie było by już takie ciężkie, robili by to co lubią.

Do nazwy państwa nie miałem głowy.
3 5 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-05T16:20:55+01:00
Idealne państwo dla człowieka współczesnego winno znajdować się gdzieś na odludziu, na morzu. Gdyby mieszkało tam o wiele mniej osób niż w normalnym, zapełnionym ludźmi kraju byłoby na pewno o wiele lepiej.
Państwo „pływające” na środku morza, posiadające lotnisko, które prócz statków byłoby jedynym środkiem transportu, którym można by było się wydostać z kraju, miałoby też wiele drzew, aby pochłaniały skutecznie dwutlenek węgla zamieniając go w tlen. Fabryki? Ależ skąd! Trzeba stawiać na nowe technologie, ale nie kosztem zanieczyszczania naszego państwa i całej planety. Ludzie mieszkaliby w wysokich wieżowcach, jednak daleko od ulic, żeby nie zakłócać spokoju mieszkańców. Rośliny i zwierzęta którym zagraża wyginięcie umieszczone by były pod specjalną kopułą, gdzie nie groziłoby im nic złego. W państwie idealnym wszyscy mieszkańcy od urodzenia uczyli się wielu języków, aby móc się porozumieć z niemalże każdym. Nasz kraj byłby państwem tolerancyjnym, gdzie nie byłoby bogatych i biednych – wszyscy byliby traktowani na równi, tak samo jak zwykli mieszkańcy i politycy. Król naszego kraju byłby osobą uczciwą, tolerancyjną i miłą, oraz robiłby wszystko dla swoich obywateli. Wandale zamiast do więzienia chodziliby do specjalnych szkół dla dorosłych, gdzie od nowa uczyliby się dobrych manier, co samo w sobie jest nawet gorszą karą niż dwadzieścia pięć lat czy dożywocie.
W naszym państwie wszyscy żyliby w spokoju, ignorując wojny, niepokoje i złe rzeczy dziejące się z całą resztą świata

/ 222 słowa. :D
4 4 4