Odpowiedzi

2010-03-05T18:49:10+01:00
Już od zarania dziejów przyroda Ziemi utrzymywała planetę w stanie złożonej równowagi. Każdy człowiek, roślina czy zwierze miały swoje miejsce i są potrzebne światu. Świat przyrody już od dawna zaczął rozkwitać. Ludzie pierwotni wierzyli, że człowiek stanowi cząstkę życia toczącego się na Ziemi. Ziemia, przyroda może istnieć bez człowieka, lecz on sam nie przetrwa ani chwili bez przyrody. Środowisko jest dobrem ogólnoludzki. Żyjemy w nim i powinniśmy je chronić, aby zachować tak cenne dla nas zdrowie. Należy zmniejszyć emisję zanieczyszczeń, przez zmianę przestarzałych technologii na nowoczesne, mniej szkodliwe dla środowiska, a także mniej ingerować w stan przyrody naturalnej. Przyroda dostarcza człowiekowi byt. Tylko człowiek żyjący w harmonii z przyrodą może być zdrowy na ciele i umyśle, tylko taki potrafi odróżnić rzeczy błahe od istotnych, dobre od złych.

Mam nadzieje że pomogłem. Pozdrawiam
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-05T18:56:41+01:00
''Przyroda może istnieć bez człowieka, ale człowiek nie może istnieć bez przyrody''

Te mądre słowa są najszczerszą prawdą, choć wielu z nas nie zdaje sobie z tego sprawy. Skoro jesteśmy ludźmi, gatunkiem myślącym, to sądzimy, że jesteśmy na Ziemi najważniejsi, że to bez nas nic by tu nie funkcjonowało. Tymczasem jest inaczej.
Przyroda, czyli wszystko to co nas otacza jest rzeczą, bez której człowiek nie obył by się na świecie, jednocześnie potrafiącą żyć i przetrwać bez człowieka. Jakże żył by człowiek, gdyby na Ziemi nie było roślin? Po pierwsze wytwarzają one niezbędny nam, ludziom do życia tlen i pobierają szkodliwy i trujący dwutlenek węgla. Po drugie są pierwszymi organizmami w każdym łańcuchu pokarmowym. Gdyby nie one nie istniały by zwierzęta, które są roślinożerne, a zatem i zwierzęta mięsożerne, co wiąże się z brakiem pożywienia dla człowieka.
Przyroda jest w odmiennej sytuacji. Obecnie na Ziemi człowiek jedynie "przeszkadza" jej w rozwoju. Przez ludzi zabudowywane są naturalne środowiska, w których mieszkają zwierzęta, rosną rośliny... emitujemy do atmosfery duże ilości zanieczyszczeń, które powodują niszczenie i wyginięcie wielu istnień.
Przyroda bez człowieka na Ziemi byłaby wolna i nieograniczona. Mogłaby się rozwijać w dowolny przez siebie sposób i byłaby piękniejsza niż teraz. Natomiast człowiek bez przyrody nie przeżyłby nawet dnia, tułając się po bezkresnej pustyni w poszukiwaniu pożywienia, wody, życia...

Mam nadzieję, że się spodoba..
=]]
momisia
4 3 4
2010-03-05T19:26:25+01:00
Przyroda jako element niezależny od czynników ludzkich nie musi czerpać żadnych korzyści właśnie od nas. Jest ona sama dla siebie- jest samowystarczalna. To my coś od niej oczekujemy niż coś jej dajemy. Żyje ona swoim własnym życiem. Słońce dostarcza jej energii, powietrze dostarcza tlenu oraz gleba dostarcza roślinom odpowiednich składników mineralnych. Dzięki roślinności zwierzęta jak i cały ekosystem jest w równowadze. Człowiek może tylko zaszkodzić. Nie może on bez niej żyć. Przykładem jest dewastowanie naturalnych zasobów ekosystemu tj. zanieczyszczenie wód oraz powietrza. Jeśli środowisko w jakimś uniemożliwiającym dalsze jego "stosowanie" zostanie zanieczyszczone to wtedy powoduje to zmniejszenie upraw, wyginięcie zwierzyny itp. Idealnym przykładem udowadniającym niemożność funkcjonowania człowieka bez przyrody są owady. Dzięki nim większość roślinności jest zapylane. Powoduje to wyrastanie owoców oraz innych dóbr natury. Owady są także ważnym elementem łańcucha pokarmowego. Gdyby ich nie było to zginęłoby wiele zwierząt które się dzięki nim żywią. Idąc dalej w tym kierunku wyszłoby, że to powoduje całkowite wymarcie zwierząt. Nastąpiłaby całkowita klęska spowodowana brakiem żywności.
Człowiek jest tylko dodatkiem dla przyrody a nie jak to większość myśli, że to przyroda jest mniej ważna i można z niej brać ile się chce.
1 4 1