Odpowiedzi

2010-03-06T10:21:16+01:00
Książka "Bracia Lwie Serce" opowiada o początkowych przygodach i dalszej wojnie 2 chłopców. Lektura bardzo smutno się zaczyna, ponieważ jeden z chłopców umiera ratując 2 z pożaru. Bohater pośmiertnie trafia do Nangijali, krainy miodem i mlekiem płynącej. 2 po swej śmierci trafia do tego samego miejsca i mieszka ze swym bratem w tym samym domku. Cała historia kończy się wygraną przez Nangijalę wojną i ponowną śmiercią chłopców, lecz tym razem trafiają go Nangilimy, krainy jeszcze wspanialszą i Nangijala.

Książka bardzo wzrusza, czasami nawet zmusza do łez. Jest bardzo pouczająca i pozwala zrozumieć wiele trudnych do rozgryzienia wątków. Bardzo gorąco zachęcam do przeczytania. Na pewno się nie pożałuje.
Liczę na najlepszą odpowiedź :)
9 2 9
  • czzz
  • Początkujący
2010-03-06T10:22:38+01:00
Autorką ksiazki pt.:Bracia Lwie Serce jest Astrid Lindgren. Jest to bardzo wzruszajaca ksiazka o dwoch braciach Lew-Jonatanie i Karolu,nazwanym Sucharkiem. Po smierci trafiają do pieknej krainy Nangijali.Wszystko zaczela sie od tego,że młodszy brat umiera na chorobę ktora podobna jest do gruźlicy.Jedna to najpierw Jonatan umiera ratujac swojego brata Sucharka z Nangijalie dręczy zły Tengil.Bracia muszą uratowac piekną krainę od okrutnego tyrana i postanawiaja to zrobic zmierzajac sie ze soimi lekami.Po raz kolejny dobroc zwycieza złu.
Gdy ksiazka Astrid Lindgren ukazala sie w ksiegarniach spotkała sie z zarzutami,iż nakłania ona do samobójstwa.Dorosły źle zinterpretował moment,kiedy chłopcy razem skaczą w przepasc.Za to zadne dziecko nie odebralo to w ten sposob jak dorosli.Dla dzieci to bylo aktem odwagi bohaterow ksiazki.
Wydaje mi sie,że bracia Jonatan i Sucharek mogą być dobrym tematem do rozmow z dziecmi o smierci.I mimo ze jej przesłanie jest pełne optymizmu,skłania do walki ze slabosciami i lekami.
5 4 5