Odpowiedz na pytania

-kiedy obowiazuje wstrzemiezliwosc od pokarmow miesnych
...
-kto zobowiazany jest do wstrzemiezliwosci od pokarmw miesnych
...
-kiedy obowiazuje powstrzymanie sie od udzialu w zabawach
...
-co to jest post
...
-kogo obowiazuje post
...
- w jakie dni obowiazuje post
...
-w jaki sposob mozesz okazac troske o potrzeby Kosciola i solidarnosc z ptzrebujacymi

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-06T10:59:07+01:00
Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – w każdy piątek roku liturgicznego (z wyjątkiem uroczystości, czyli dni liturgicznych najwyższej rangi) dla katolików w wieku powyżej 14 roku życia do końca życia. Z przestrzegania postu zwolnione są osoby chore oraz te, które nie mają możliwości wyboru pokarmu.

Powstrzymywanie się od udziału zabawach obowiązuje we wszystkie piątki roku i przez cały Wielki Post, łącznie z dniem św. Józefa (19 marca) - jeśli wtedy trwa jeszcze Wielki Post.

Post – dobrowolne powstrzymanie się od jedzenia w ogóle, lub od spożywania pewnych rodzajów pokarmów (np. mięsa), przez określony czas. Wielki Post trwa 40 dni.

Post obowiązuje wszystkich, od 14 roku życia z wyjątkiem osób chorych i w ciąży.

post obowiązuje w środę popielcową oraz w piątek Męki i Śmierci Pana naszego Jezusa Chrystusa.


Troska o potrzeby duchowe wspólnoty Kościoła wiąże się z koniecznością modlitwy w jej intencji.


Przed świętami jest zawsze zbiórka pieniędzy na paczki dla potrzebujących rodzin możesz coś podarować . Są różne akcje takie jak `dziewczynka z zapałkami ` tym też pomagasz potrzebującym ,a Pan Bóg to widzi . Przed kościołem też są zbiórki ,albo możesz poprosić rodziców , żeby przekazali 1% podatku na jakaś fundacje ,a co o do potrzeb kościoła to można dawać ofiarę do puszek , albo np dawać pieniądze na ozdobę/budowę czy coś takiego . No i na pewno trzeba się modlić .!
20 4 20