Uzupełnić muszę braki z zeszytu polaka
pomożecie?
Kto odpowie na jak więcej pytań (oczywiście prawidłowo) dostanie naj
1. Jakie plany na przyszłość z ,,zapałki na zakręcie,, ma Ala?
2. Czy warto przeczytać ,,zapałkę na zakręcie,, i dlaczego(8-10 zdań)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-06T12:45:00+01:00
Książka ?Zapałka na zakręcie? jest powieścią młodzieżową. Porusza problemy nastolatków. Opowiada o pierwszych miłostkach, trudnych sprawach i troskach a także o przyjaźni młodych ludzi.
Powieść Krystyny Siesickiej przeczytało bardzo wiele młodych osób w tym i ja. Uważam, że warto ją przeczytać, ponieważ jej fabuła jest bardzo interesująca dla dorastającej młodzieży. Autorka pisze w książce o tym, co jest dla nastolatków najważniejsze. W sposób doskonały opisuje miłość miedzy Madą a Marcinem, która rodzi się w czasie wakacji. Z uwagi na przeszłość chłopca związek głównych bohaterów jest trudny, spotyka ich wiele problemów, które niszczą miłość nastolatków.
Siesicka w swej powieści pisze nie tylko o pierwszych miłostkach ale i troskach nastolatków. Opisuje przyjaźń młodych ludzi, którzy o siebie dbają i wzajemnie sobie pomagają. Marcin zawsze może liczyć na wsparcie Wojtka, kolegi ze szkolnej ławki natomiast Mada, mimo że ma przyjaciół z Osady, przyjaźni się też z Olem, z którym spotyka się w trakcie roku szkolnego.
Główni bohaterowie to osoby w moim wieku. Mada i Marcin mają po szesnaście lat i są do mnie bardzo podobni. Tak jak ja wkraczają w bardzo trudny wiek dojrzewania. Jest to okres buntu, problemów z rodzicami. Autorka szczególnie wyraźnie ukazuje konflikt pokoleń, który rozpoczyna się w tym okresie miedzy rodzicami a dziećmi. Mada nie jest szczera wobec mamy, Marcin nie potrafi porozumieć się ze swoją rodzicielką. Tracił jej zaufanie i nie potrafi go odzyskać, co powoduje kłótnie miedzy nimi. Siesicka porusza w książce także problem rozbitych rodzin, który we współczesnych czasach dręczy wiele nastolatków . Ojciec Mady nie mieszka z nimi. Opuścił rodzinę. Mada, chociaż stoi na progu dorosłości, tęskni za tatą i dotkliwie odczuwa jego brak. Bardzo przeżywa, gdy spotkanie z ojcem nie dochodzi do skutku.
Książka jest praktycznym poradnikiem dla dorastającej ludzi. Na wielu wydarzeniach zawartych w opowieści można się wzorować. Często nie wiemy. jak wybrnąć z trudnej sytuacji lub jak rozwiązać nurtujący nas problem. W książce Krystyny Siesickiej znajdziemy wskazówki. Mada, dzięki pomocy swojej mamy wychodzi z trudnej sytuacji z Tomaszem a Marcin stara zapomina o przeszłości i rozpoczyna nowe szczęśliwe życie pełne sukcesów.
?Zapałka na zakręcie? to powieść , którą warto przeczytać ponieważ można się z niej wiele nauczyć. Problematyka książki nigdy się nie zestarzeje. Młodzież zawsze będzie potrzebowała pomocy i zrozumienia. Do przeczytanie jej zachęca nas jasny zrozumiały język którym posługuje się autorka
2 1 2