Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-21T18:10:13+02:00
Moim zdaniem syn zasłużył na przebaczenie. Każdy jest tylko człowiekiem i każdy popełnia błędy. Zaświatczą o tym moje argumenty
Zacznę od tego , że ojciec dobrze zrobił , że przebaczył swojemu synowi , gdyż każdy syn i córka może liczyć na swoich rodziców.
Według mnie nie każdy człowiek jest zdolny przyznać się do własnych błędów , a to właśnie uczynił syn marnotrawny mówiąc:
,,Ojcze zgrzeszyłem przeciw Bogu i względem ciebie , już nie jestem godzien nazywać się twoim synem , uczyń mnie choćby jednym z najemników"
W ten sposób można zrozumieć syna. Był tak młody , że nie wiedział jak w życiu postępować.
Uważam również , że syn marnotrawny zasłużył na przebaczenie , gdyż każdemu należy dać drugą sznsę.
Kolejnym argumętem jest cytat Seneki ,,Błądzić jest rzeczą ludzką" . Prawie wszyscy ludzie popełniają jakieś przewinienia i mają na sumieniu różne ,,grzeszki". Przeważnie muszą ponieść za to karę. Syn marnotrawny również taką karę poniósł. Jego życie zmieniło się w koszmar , bo kiedy roztrwonił majątek i nie miał co jeść , musiał pracować , żeby nie umrzeć z głodu. Doszło nawet do tego , że podjadał świniom , które pasł. Wrócił do domu nie mając pewności , że go przyjmą. Musiał się upokorzyć przed ojcem i starszym bratem ,i prosić o przebaczenie. Gdy ojciec wyprawił mu królewską ucztę postanowił , że już nigdy więcej nie opuści swojej rodziny i będzie posłuszny ojcu jak starszy brat.
Sądze , że syn zrozumiał swój błąd i otrzymał rozgrzeszenie od swojego ojca i napewno to go podniosło na duchu. Należy wybaczyć mu jego postępowanie gdyż wrócił , przeprosił i zrozumiał swój błąd.
30 4 30