Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-03-06T12:32:56+01:00
Argumenty:
oczywiście
jest pochwałą przyjaźni bo chłopak z Santiago się zaprzyjaźnił
pomagał mu
wyjeżdzał z nim w rejsy
jest to prawdziwa przyjaź
1 4 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-06T12:33:37+01:00
Utwór "stary człowiek i morze" jest pochwałą przyjaźni, wierności i hartu ducha.
Cały opiera się na wielkiej podróży, która kosztuje rybaka wielkie poswiecenie i zapartrosc. Lowiac swoja upragniona rybe spedza na morzu kilka dni i nocy, borykajac sie z roznymi przeszkodami, jednakze nie przerywajac podrozy.
Autor wspomina rowniez o pieknej przyjazni chlopca z mezczyzna, o tym jak razem spedzali czas i jak dobrze sie rozumieli. Mimo zakazu rodzicow oni nie przestawali wierzyc w to,ze jeszcze kiedys beda mogli wyruszyc na jakas wyprawe.
Najwazniejszym mottem tej ksiazki jest to jaki czlowiek moze byc pelen ambicji. Santiago lowil ryby od dawna, bylo to jego wielka pasja i z tym wiazal swoje zycie. Nie wyobrazal sobie innego sposobu na prace. Zadawal sobie cele i dazyl do nich.
Podobnie powinno byc z kazdym z nas.
Licze na najl.;*
1 5 1
2010-03-06T12:48:04+01:00
Myślę, że utwór jest pochwałą wyżej wymienionych rzeczy. Uważam tak, ponieważ Santiago i Manolin rozumieli się bez słow, zawsze mogli liczyć na siebie nawzajem. Manolin opiekowal sie Santiago przynoszac mu jedzenie i picie, sprawial ze starzec nie cuzl sie samotnu np rozmawiali o baseballu, razm z Santiago lowili ryby, chlopiec sprawial ze starzec czul sie potrzebny, Manolin jako jedyny wierzyl w starca. Santaigo zas nauczyl chlopca czytac gazety, dawal mu techniczne wskazowki, z wyrozumialoscia podchodzil do tego, ze chlopiec mi plywac na innej lodzi. Konczac chcialabym dodac tylko ze Manolin i Santigao uzupelniali sie.
1 5 1