PILNE!!! Na dzisiaj.Czekam na to rozwiązanie do 16.

A więc tak:mam zadane z wos-u: 1.Wyjaśnić,jak rozumiem stwierdzenie Abrahama Lincolna,prezydenta Stanów Zjednoczonych w latach 1860 - 1865,że
"Demokracja to rząd narodu, poprzez naród i dla narodu".
2.Uzasadnić odpowiedź,czy zgadzasz się ze stwierdzeniem,że demokracja ma przewagę nad innymi reżimami/ustrojami politycznymi.

PROSZĘ O PILNĄ ODPOWIEDŹ.Nie musicie pisać odpwiedzi na oby dwa zadania, możecie pisać np.na 2 ,ale 1 też mi jest potrzebne ;d

Daję "najlepszą odpowiedź".

2

Odpowiedzi

2010-03-06T14:18:54+01:00
1. Ludzie żądzą dla ludzi (sprawiedliwie, po równo)
2. Tak, demokracja ma przewagę, ponieważ każdy może zdecydowac o swojej przyszłości (jeśli jest pełnoletni) i zadecydowac, co powinno się zmienic. Dzięki prawu głosu, władza dba o obywateli, ponieważ wie, że bez poparcia nie będzie dalej żądzic.
2010-03-06T14:21:13+01:00
1. Według mnie stwierdzenie Abrahama Lincolna oznacza, że demokratyczny ustrój w państwie daje mu potęgę i rozwija państwo. Nie rządzi tylko jedna osoba, ale naród i dzięki temu większa część społeczeństwa jest zadowolona z uchwalonych decyzji.
2. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że demokracja ma przewagę nad innymi ustrojami politycznymi, ponieważ państwo nie jest narażone na rządy jednego, np nieodpowiedzialnego przywódcy. Przywódca taki może myśleć tylko o swoich interesach, a nie interesach państwa. Ustrój demokratyczny pozwala uchwalać decyzje całemu narodowi, przez co często są uchwalone dobre decyzje.