Na konkurs z języka polskiego mam napisać list. Bardzo chce iść na ten konkurs tylko nie wiem kompletnie jak się zabrać za napisanie tego listu. Ma być to list do mojej koleżanki w którym opisze spotkanie z patronem szkoły.

Napiszcie jak zacząć co tam opisać i wgl.Najlepsze pomysły nagrodzę.

2

Odpowiedzi

2010-03-06T14:31:27+01:00
Droga Julio !
Dawno do Ciebie nie pisałam i bardzo przepraszam. W mojej szkole trwają wielkie przygotowania. Jestem bardzo zdenerwowana. Niedługo ma się odbyć spotkanie z patronem naszej szkoły , a jest nim ****.
Dzieciaki z klas młodszych przygotowują przedstawienie z jakiejś bajki. My , czyli starszaki mamy przygotować uroczyste powitanie oraz akademię . Moja mama pomaga w przystrojeniu sali. Ja mam powiedzieć wierszyk i zaśpiewać z chórem piosenkę.
A co u Ciebie ? Odezwij się do mnie i opisz co ciekawego się u Ciebie działo. Do zobaczenia !
- Anita*

w miejsce gwiazdek wpisz jakiegoś patrona a na końcu i początku imiona inne . Rozwin jeszcze ten list w 2 akapicie . Nie mam czasu pisać dłużej . Jesli pomogłam daj naj/. :))Niewiem dlaczego nie zrobiło akapitów :(( mają być przy słowach : Dawno.....;Dzieciaki .....;A co u ciebie ... ? ;
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-06T14:37:57+01:00
Np: Cześć Aniu!
Dziękuję Ci za list, który od Ciebie otrzymałem. Chciałbym opowiedzieć Ci jaka niezwykła przygoda mi się przytrafiła. Dziś rano idąc drogą spotkałem patrona naszej szkoły. Wyglądał dokładnie tak jak w książkach.(opisz jego wygląd bo nie wiem o kim mam pisać)Rozmawialiśmy o tym jak bardzo dzisiejsza młodzież różni się od naszych dziadków, rodziców kiedy byli młodzi oraz o tym jak bardzo zmienił się świat od kąt on jeszcze chodził do szkoły.(rozwiń jakoś tą rozmowę i napisz zakończenie):)
1 5 1