Odpowiedzi

2010-03-06T14:20:09+01:00
Za przykład współczesnego świętego uznać Św. Ojca Damiana który poświęcił swoje życie aby pomagać chorym na trąd. Kochał boga i z miłości do niego i bliźniego dobrowolnie skazał się na śmierć przez zarażenie tą chorobą. Nie dbał o swoje zdrowie, najważniejsza dla niego było dobro drugiego człowieka
2010-03-06T14:25:48+01:00
Jan Paweł II był wspaniałym człowiekiem. Kochał każdego człowieka. Po zamachu na niego , wybaczył swojemu prześladowcy.Odbywał pielgrzymki, zwiedził większość świata. Mówił w kilku językach. Pomagał ludziom we wszystkim. Nauczał jak mają postępować. Spotykał się z dziećmi i młodzieżą.
dasz naj;?:)
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-06T14:40:07+01:00
Powszechnie uważa się, że świat ogarnęło zło. Trudno znaleźć osoby, które pomagałyby bezinteresownie innym ludziom. Mimo to, na świecie są ludzie, którzy chcą czynić dobro i głosić Dobrą Nowinę. Jednak jest ich znacznie mniej niż być powinno, dlatego też łatwo można dostrzec czyny takiego człowieka wśród tłumu. Najczęściej takim ludziom nie zależy na rozgłosie ani na pieniądzach, które rządzą dzisiejszym światem. Choć trudno w to uwierzyć, są jeszcze na tym świecie ludzie, którzy chcą pomagać. Jednym z takich ludzi był z pewnością Ojciec Święty, Jan Paweł II. Pomagał tym, którym inni nie chcieli pomóc. Dla Ojca Świętego nie było podziału na lepszych i gorszych, wszyscy byli dla Niego równi i wszystkich jednakowo kochał. Jan Paweł II licznie pielgrzymował, nawet do najbardziej oddalonych miejsc na świecie. Nie przeszkadzał mu inny kolor skóry, język czy też religia. Nawet kiedy ciężko chorował nie poddawał się i Głosił Dobrą Nowinę. Los nie szczędził mu trudności w życiu, jednak zawsze najważniejsze były dla Niego Bóg i Miłość Bliźniego. Przez całe swoje życie papież dokonał wielu pięknych czynów, które nie w sposób teraz wymienić. Swoimi czynami, słowem i miłością zapisał się w naszych sercach, w sercu każdego człowieka. Mimo, że nie ma Go z nami ciałem, to czujemy Jego obecność, ponieważ zostawił nam po sobie piękny ślad. Drogowskaz, którym On przez całe życie się posługiwał - miłość do bliźniego. Niewątpliwie jest to osoba, która bardzo dużo dobrego zrobiła dla życia każdego z nas...Mam nadzieję, że się spodoba :-))
Takie tam, moje przemyślenia. :-))