To jest z lektury "Szatan z siódmej klasy"
Pytania :
-Stan majątkowy właścicieli dworku w Bejgole
-charakterystyczne cechy Gąsowskich
-wartośc , stosunek do przybyszów
-relacje rodziny
-forma zwrotów do ludzi.
Proszę pomóżcie !! ..
Obiecuje wybiore naj.. !! :)
Z góry dziękuje za pomoc ! .

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-06T16:24:59+01:00
1.Stan majątkowy właścicieli dworku w Bejgole był bardzo mały , ponieważ pani Gąsowska nie pracowała a pan Gąsowski próbował dokonać wielkiego odkrycia matematycznego . Dom popadał w ruinę , rodziny nie było stać na odremontowanie i utrzymanie go . Tylko dzięki panu profesorowi Gąsowskiemu , bratu matematyka mieli środki na utrzymanie .


2.Pani Ewa Gąsowska - bardzo gościnna kobieta , przyjmowała wszystkich choć nie miała pieniędzy , nigdy nie okazywała złości .Nieustannie od siedmiu lat miała katar . Często. płakała
Pan Iwo Gąsowski - niespełniony matematyk z czarną jak smoła brodą , był bardzo wybuchowy , często w złym humorze z powodu porażki w dziedzinie matematyki .
Panienka Wanda Gąsowska - miła , skromna dziewczyna , tak jak jej matka bardzo gościnna .
3.Dla ludzi dom Gąsowskich był zawsze otwarty , chętnie przyjmowali ludzi .

4.Rodzina była ze sobą bardzo związana emocjonalnie.Córka bardzo kochała swoich rodziców . wieczny katar pani Gąsowskiej brał się z płaczu z powodu troski o rodzinę.

5. Do ludzi zwracali się z życzliwością i przyjaźnią . W małej wsi jaką była Bejgoła wszyscy się znali , więc pani Gąsowska dzięki swojemu wielkiemu sercu i bezgranicznej trosce o innych zawsze wszystkim pomagała .

Mam nadzieje że pomogłam
;)
126 4 126