Podajcie strony internetowe które mówią o bezpiecznym internecie. Napiszcie tez minimum na strony na temat : W jaki sposob zrobic aby internet był bezpieczny?

daje naj dla tego kto napisze te dwie strony i poda min. 3 strony internetowe na temat bezpiecznego internetu.

3

Odpowiedzi

2010-03-06T14:52:38+01:00
Podaje 4 stronki o bezpiecznym necie:
1.http://www.bezpiecznyinternet.org/
2.http://www.zsustroniem.kol.pl/zs/DBI.htm
3.http://www.bezpiecznypc.pl/
4.http://www.bezpiecznyinternet.org/szkodliwe-tresci.html

Reszty nie jestem w stanie zrobić gdyż za bardzo nie mam czasu liczę że wszystko będzię ok.
1 1 1
2010-03-06T14:56:45+01:00
Wypracowanie
W moej pracy chciałabym przedstawić jak można korzystać bezpiecznie z internetu.
Sieć to jedna wielka pułapka. można trafić na różne wirusy. Dlatego w komputerze powinien być program antywirusowy. Również nie powiiniśmy odbierać e-maili od nieznajomych osób. Jest wiele stron typu nasza- klasa. Jeżeli wstawiamy zdjęcia na takie portale wstawiajmy zdjęcia cenzuralne. Nie odpisujmy osobom, które mówią zę nas kochają itp. Mogą nas wykorzystać. Jeżeli wyłanczamy komputer, pamiętajmy aby wylogowywać się z różnych stron. Jeżeli ktoś do nas napisze, żeby podać mu swój login i mhasło to on doda nam punkty, to nigdy tego nie róbcie!
Może i internet ma swoje zalety, jednak ma swoje wady

www.bezpiecznyinternet.org
www.dzieckowsieci.pl
http://www.zsustroniem.kol.pl/zs/DBI.htm
1 1 1
2010-03-06T15:16:40+01:00
Strony : www.sieciaki.pl, www.dobreprogramy.PL
www.bezpiecznyinternet.org www.dzieckowsiei.pl


W jaki sposób zrobić by internet był bezpieczniejszy???

W 21 w. nie ma chyba osoby która nie posiadałaby komputera. Mimo licznym przekonaniom że jest to łatwy i szybki sposób na udostępnienie uinformacji oraz spędzanie wolnego czasu są jednak gorsze strony używania Iternetu. Wiele duzych korporacji przez internet chce wyłudzić dane osobowe np. adresy zamieszkania by bombardować nas ich reklamami i ofertami. Zarabiają przy tym sprzedając nasze dane innym firmom. Lecz jeśli zachowamy środki ostrożności i będziemy asertywni Internet może być bezpieczny.Podstawą korzystania z Internetu jest posiadanie programu antywirusowego zapobiegającemu włamywanie się hackerów którzy mogą ściągać pliki z naszego pulpitu. Drugą ważną rzeczą jest to że powinniścmy ZAWSZE wylogowywać się z naszego konta np.\na n-k. Jeżeli gdzieś zakładamy konto lub bieżemy udział w jakimś konkursie to przy podawaniu np. adresu e-mail i in nych danych osobowych powinniśmy spojrzeć czy na dole ekranu jest parawka "Pozwalam na przetwarzanie moich danych osobowych do celów konkursu zgodnie z ustawą z dnia...................... o ochronie danyh osobowych" Oczywiście jeżeli są pola niewymagane (nie oznaczone na czerwono) np. numer telefonu , nie powinniśmy ich podawać. Zawsze zastanów się dwa razy zanim wyrazisz zgodę na cokolwiek. Trzeba również poszukać haczyków których sie uzywa np. ZMIANA W PARAWCE "Pozwalam na przetwarzanie moich danych osobowych do celów MARKETINGOWYCH..." Nie wiemy co to znaczy najczęściej jest tak że nasze dane będą udostępniane różnym innym firmom (nie wiemy jakim) A będą one wykorzystywane nie tylko w konkursie aale te firmy beda je posiadaly prze wiele lat i moga to wykorzystac np. Zespol Naszej Klasy Sprzeda nasze dane firmie np. AXA Ubezpieczenia Która widząc że mamy zadłużenia może nas namierzyć. Podawanie danych osobowych wiąże się z różnymi problemami które nie zawsze muszą nas dotknąć. Ważne jest przestrzeganie zasad Bezpiecznego korzystania z Internetu - wtedy Internet moze stac się dobrym skupiskiem informacji a nie skupiskiem hakerów. Pamietając o tym mozem,y swobodnie z niego korzystaćUf.. nameczyłam się ale chyba było warto.. :) :) :)
1 1 1