UWAGA !!!
TYLKO DO OSÓB , KTÓRE PRZECZYTAŁY 'OPIUM W ROSOLE' !!!
INACZEJ DAM SPAM !!!

Jak rozumiesz słowa profesora Dmuchawca: "Do ludzi trzeba wyciągać rękę. Trzeba. Możemy się nie doczekać odzewu. Ale jeśli nie wyciągniemy ręki, to odzewu nie doczekamy się z całą pewnością." Rozważ tę wypowiedź w dłuższej pracy pisemnej. (minimum 2 strony A5 (kartka zeszytowa))
nie piszcie głupot !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dam najs ; D

2

Odpowiedzi

2010-03-06T15:04:20+01:00
Moim zdaniem chodzi o to ze trzeba pomagac ludziom nie tylko wtedy kiedy nas o to prosze ale zawsze bo gdy mu bedziemy potrzebowac pomocy oni moga pomoc nam:) a jesli bedziemy sie odwracac jesli ktos bedzie potrzebpwal pomocy to w przyszlosci my tej pomocy takze nie dostaniemy
7 2 7
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-06T15:10:05+01:00
"Do ludzi trzeba wyciągać rękę. Trzeba. Możemy się nie doczekać odzewu. Ale jeśli nie wyciągniemy ręki, to odzewu nie doczekamy się z całą pewnością."

Profesorowi Dmuchawcowi chodziło o to , że gdy ludzie potrzebują nas i naszej pomocy to powinniśmy starać się im pomóc. Jeżeli nasza pomoc będzie przydatne to może i kiedyś oni i nam pomogą. Nie wyciągając do nich ręki nie otrzymamy podziękowania za naszą pomoc. Do tego potrzebna nam jest cierpliwość , by odczekać czas kiedy przyjdzie osoba powiedzieć:
- Dziękuję! Jak mogę ci się odpłacić czy mogę ci w czymś pomóc ?
I ważne jest że gdy tylko możemy to każdemu człowiekowi trzeba pomagać. Temu lepszemu, gorszemu czy nawet i biednemu. Każdy jest człowiekiem, który potrzebuje drugiej osoby.

Miałam to na lekcji proszę :)
Myślę że pomogłam :)

46 3 46